Esmakordselt saadi kloonitud
reesusmakaakide embrüotest tüvirakuliinid.
Oregoni Primaatide Uurimise Keskuse (Beaverton, USA) teadlased eemaldasid 278 reesusmakaagi munarakust tuumad ning siirdasid nende asemele isasahvide naharakkude tuumad, vahendas Eesti geenikeskus New Scientisti.
21-st blastotsüsti staadiumi arenenud embrüost saadi kaks tüvirakuliini. Teadlased peavad veel tõestama, et nende saadud tüvirakuliinidel on olemas kõik embrüonaalsetele tüvirakkudele omased tunnused.
Oregoni teadlased kasutasid senikasutatud ultraviolettkiirguse asemel polariseeritud valgust raku sisus toimuvate muutuste jälgimiseks, kuna nende arvates kahjustab ultraviolettkiirgus embrüoid.
Töögrupi liikme Don Wolfi sõnul tõendavad nende katsed ka inimese terapeutilise kloonimise võimalikkust. Kui see töötab ahvidel, siis miks ei peaks see töötama inimestel?
Seotud lood
1996. aastal lamba Dolly klooninud
teadlasrühma juhtinud Šoti teadlane Ian Wilmut teatas, et loobub senisest
tuumasiirdamise tehnoloogiast kloonimisel.
Teadlased said esimest korda täiskasvanud
inimahvide rakkudest kloonitud embrüoid. Kuid teadusavalikkus küsib: mida võib
see läbimurre kaasa tuua inimese jaoks?
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.