Inimestest tühjaksjooksmise parim näide on
Slovakkia, millest saaks üks maailma suuremaid autotootjaid, kui vaid leiduks
piisavalt tööjõudu, kes uusi sõidukeid kokku paneks, kirjutas Äripäev.
"Mul on firma kõige raskem töö," ütles 9300 töötajaga Volkswagen AG Bratislava tehase personalidirektor Jaroslav Holecek. "Iga päev tulevad inimesed minu juurde ja ütlevad, et lahkuvad Inglismaale. Me ei saa neid peatada." Hinnanguliselt on parema palga järele lahkunud 170 000 slovakki.
Juuli alguses avaldatud Viini Rahvusvahelise Majandusuuringute Instituudi analüüsist nähtub, et kui 2004. aastal avanesid Euroopa Liidu uusliikmetele lääne tööturu väravad, on endistest kommunismiriikidest insenerid, arhitektid, õed, arstid ja arvutispetsialistid massiliselt lahkunud.
"See võib ohustada välisinvesteeringute jätkumist ja majanduskasvu," ütles Maailmapanga Euroopa ja Kesk-Aasia ökonomist Jan Rutkowski.
Poola, kust on lahkunud vähemalt 800 000 inimest, oli sunnitud andma eriload tööjõu toomiseks Ukrainast, Valgevenest, Usbekistanist ja Tadžikistanist. Üle-eelmisel nädalal käis Poola tööministeerium värbamas arvutispetsialiste Indiast ja Hiinast.
Tšehhid lubavad 2003. aastast alalist elamisluba oskustöötajatele, kes on riigis töötanud ning elanud kaks ja pool aastat.
Seotud lood
Võrreldes eelmise aasta esimese viie kuuga
tõusis selle aasta alguses kollektiivselt koondatute arv veidi enam kui
viiendiku võrra. Töötukassa arvates on üheks põhjuseks tööjõu kallinemine.
Euroopa Liidu siseasjade volinik Franco
Frattini algatas täna pika seadusprotsessi, mille eesmärgiks on avada Euroopa
Liidu tööjõuturg vastavalt tööjõu vajadusele.
Hansapanga makromajanduse analüütik Maris
Lauri ütles täna, et ilmselt läheb osa töötleva tööstuse ettevõtteid, kes
odavale tööjõule loodavad, pankrotti.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.