Kuigi Eesti arstid teavad HIV-st ja aidsist
rohkem kui tavainimesed, on neil samasugune stereotüüpne ettekujutus aidsi
põdevast inimesest nagu teiste ametite esindajatel.
Mullu Eestis korraldatud uuringus osalenud arstid teadsid küll HIV kliinilistest aspektidest rohkem, kuid väljendasid HI-viirust või aidsi põdevast inimesest rääkides samasuguseid hirme ja stereotüüpe nagu teiste ametite esindajad, kirjutas Eesti Päevaleht.
Arstid tunnistasid, et meditsiinipersonal vahendab infot HIV-positiivsete patsientide HIV staatuse kohta, kuigi isikuandmete kaitse seadus keelab seda ilma patsiendi nõusolekuta teha.
«Kui arst oskab ennast kaitsta, pole vaja karta, sest kõigi patsientide veri võib ohtlik olla ning arstid peavad kaitsma end vere, mitte patsientide eest,» selgitas HIV-positiivsete naiste tugigrupi juht doktor Irina Moroz.
Seotud lood
Enamus Ameerika patsiente eelistaks, et
arst annaks neile tervitades kätt ning tutvustaks ennast nii ees- kui
perekonnanimega. Kas ka Eesti arstid peaks patsienti kättpidi tervitama? Mis
arvad sina? Vasta
siin.
USA president George W Bushi nõunik
HIV/aidsi alal ütles, et maailm on võitlust viirusega kaotamas.
Välisarstid ei taha pärast ulatuslikku
palgatõusu enam Võrru Lõuna-Eesti haiglasse tööle tulla, kuna koduhaiglas on
niivõrd mugav.
Häid ütlemisi neljapäeval, 19. aprillil
ilmunud ajalehtedest.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.