Jaapani majandusministeeriumi ametnikud
töötasid välja uued ohutusreeglid, mille järgi tuleb kodurobotid valmistada
pehmest materjalist.
Kui robot abistab inimest igapäevaelus, näiteks hoolitseb haigete ja vanurite eest või koristab, tuleb ta teha üleni pehmetest ning kahjututest materjalidest, vahendas CyberSecurity.ru. Ühtlasi peab masinat saama erakorralistes situatsioonides välja lülitada.
Uued reeglid nõuavad, et tootjad selgitaksid kodurobotite kasutajaile kõiki ohte, mis neid varitsevad ning registreeriksid kõik avariid ning robotitega seotud õnnetusjuhtumid.
Ehkki tööstusrobotid pidid ammu teatud ohutusreeglitele vastama, kodurobotitele ohutusreegleid siiani kehtestatud polnud.
Seotud lood
Vaid kümne aasta pärast on Eestis kasutusel
esimesed robotitest sekretärid, korrakaitsjad ja koduabilised.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.