Austraalia teadlaste meeskonna kinnitusel
võib tavaline kontori laseprinter kahjustada kopse samal viisil kui
sigarettidest pärit suitsuosakesed, vahendab ETV24.
Erinevate firmade enam kui 60 printeri uurimisel selgus, et peaaegu kolmandik neist levitas õhku ohtlikke tahmaosakesi.
Printeritest õhku sattunud osakesed olid piisavalt väikesed, et siseneda kopsudesse ja põhjustada tervet rida terviseprobleeme alates ärritustundest hingamisteedes kuni krooniliste haigusteni.
Kontorikeskkonnas läbi viidud katsed näitasid, et osakeste hulk õhus viiekordistus sel ajal, kui inimesed olid tööl. Probleem muutus teravamaks siis, kui printeris oli just vahetatud tahma ning trükiti suuri värvikoguseid nõudvaid graafikuid ja pilte.
Uuringu sooritanud Queenslandi Tehnoloogiaülikooli teadlased kutsuvad seetõttu ministreid üles reguleerima sellist emissiooni ning tagama ettevõteid, et printerid asuvad hea ventilatsiooniga kohtades.
Seotud lood
Aina rohkem ja rohkem riike on hakanud
mõtlema inimeste tervise peale ning piirama avalikus kohas suitsetamist.
Prantsusmaal ning kaheksal Saksamaa
liidumaal, nende hulgas Berliinis jõustus 1. jaanuaril söögikohtades
suitsetamise keeld.
USA teadlased väidavad, et tubakatoodete
tarbimine vähendab oluliselt Parkinsoni tõppe haigestumise riski.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.