USA ajakirja Forbes'i 100 mõjukama naise
edetabelit juhib teist aastat järjest Saksamaa kantsler Angela Merkel.
1. koht Angela Merkel. Saksa esileedi avaldab endiselt muljet oma kindlakäelise juhtimisstiiliga, jääb kindaks enda põhimõtetele ja suudab G8 liidreid veenda näiteks süsiniku emissioonide olulises vähendamises ja ka muudes olulistes küsimustes.
2. Wu Yi. Hiina asepeaminister aitab jätkuvalt juhtida riigi valitsust, mille maailma suuruselt kolmas majandus kasvab jõudsalt ja mille sisemajanduse kogutoodang võib peagi varjutada Saksamaa oma. Kuid Hiinal on ees ka mitmeid suuri väljakutseid, et parandada riigi sotsiaalset, õiguslikku ja majanduslikku infrastruktuuri.
3. Ho Ching - investeerimisfirma Temasek Holdingsi tegevjuht. Kuigi Ho Ching on Singapuri peaministri abikaasa ja riigile kuuluva investeerimisfirma tegevjuht, kuuleb avalikkus harva sellest naisest. Kuid aina rohkem on ta jõud, kellega tuleb arvestada. Ho Chingi tunnustatakse, sest tänu temale on Singapuri-kesksest Temasek Holdingsist saanud Aasia juhtiv investeerimisfirma, mis teeb investeeringuid peamiselt India ja Hiina telekomi- ja pangandusettevõtetesse.
4. Condoleezza Rice - USA välisminister. Bushi parem käsi ja USA välispoliitika kujundaja, kes on vaatamata negatiivsetele emotsioonidele Bushi administratsiooni ümber endiselt populaarsem kui president George W. Bush.
5. Indra K. Nooyi - PepsiCo tegevjuht. Nooyi on järjekindlalt suurendanud oma võimu maailma ühes suurimas ettevõttes. Eelmise aasta veebruaris sai Nooyi juurde veel ühe tiitli, PepsiCo nõukogu esimees. Nooyi on ettevõtte tõuganud edasi joogitootja positsioonilt, PepsiCo'l kiirtoidukett avati 1997. aastal.
6. Sonia Gandhi - India Rahvusliku Kongressi Partei president. Gandhi on India kõige mõjuvõimsama partei juht. Hiljuti valiti Gandhi seatud presidendikanditatuur Pratibha Patil India presidendiks. Patil on esimene naine India presidendi ametis. Gandhit teeb murelikuks riigi kiire majanduskasv, mis jätab riigi vaesed veelgi kehvemasse olukorda, kui nad olid enne. Samuti on see poliitik aktiivne võitluses riigi korruptsiooniga.
7. Cynthia Carroll - kaevanduskompanii Ango American juht. Kuigi see naine on maailma ühe suurima kaevandusettevõtte juht, teatakse temast vähe. Siiski on ta arvestatav firmajuht maailma valitsuste koridorides, sest see kaevanduskompanii tegutseb paljudes maailma riikides.
8. Patricia A. Woertz - USA suurima etanoolitootja Archer Daniels Midlandi kaasaseesimees. Woertz on sattunud alternatiivsete energiaallikate debatti. Kuna vajadus alternatiivsete energiaallikate järele suureneb, on ettevõte oma kasumit viimasel ajal tugevalt kasvatanud
9. Irene Rosenfeld - Kraft Foodsi tegevjuht. Rosenfeldi esimene aasta maailma suuruselt teise toiduettevõtja juhina oli ärev. Kraft Foods tuli aprill esimest korda sümboli KFT all börsile, sest Kraft Foods vabanes oma emaettevõtte võimu alt.
10. Patricia Russo - Alcatel-Lucenti juht. Russo oli Lucenti tegevjuht, kui ettevõte ühines Alcateliga. Kahe ettevõtte ühinemisel tekkis telekomigigant Alcatel-Lucent.
Seotud lood
Aripaev.ee lugejad valisid Eesti kõige
mõjukamaks naisjuhiks Hansapanga kunagise suuraktsionäri Tiina Mõisa.
Maailma mõjukaim äritegelane on Apple’i
juht ja asutaja Steve Jobs, vahendab Bloomberg ajakirja Forbes koostatud
tabelit.
PepsiCo tegevjuht Indra Nooyi, kelle
ajakiri Forbes nädalapäevad tagasi maailma mõjukaimate naiste edetabelis
viiendale kohale asetas ning kes juhib ka ajakirja Fortune mõjukaimate ärinaiste
pingerida, näeb välja kui sõbralik elegantne naabriproua.
Soome president Tarja Halonen on USA
majandusajakirja Forbes'i maailma mõjukate naiste edetabelis 50. kohal.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.