Nii nagu kunagi oli aeg, kus Maad ei olnud,
tuleb kunagi taas aeg, kus seda pole.
Päikesel, nagu kõigil tähtedel on oma eluiga. Praegu on Päike kollane kääbustäht ning oma täheeluga umbes poole peal. Päike kasvab, temast saab punane hiid, aja möödudes jääb meie kodutähest alles valge kääbus.
Kui Päike punaseks hiiuks muutub, mis ekspertide hinnangul võiks juhtuda mõne miljardi aasta pärast, siis suudaks Päikese paisunud mass meie Maa lihtsalt aurustada.Siiski jääb võimalus, et Päikese paisunud mass lükkab Maa kaugemale, pisut meeldivamale orbiidile. Ühe matemaatilise kalkulatsiooni järgi oleks ka inimestel endil võimalik - kui mõne miljardi aasta pärast veel Maal inimesi leidub - selline orbiidimuutus ette võtta, kirjutas Live Science'i lugejaküsimuste rubriik Life's Little Mysteries.
Seotud lood
Kokkupõrge suure kosmilise objektiga võib
pühkida inimtsivilisatsiooni samamoodi kaduvikku nagu miljonite aastate eest
kadusid dinosaurused. Mida teevad teadlased selleks, et Maale ohtlikke taevakehi
avastada ning neid kokkupõrkekursilt kõrvale juhtida?
Ühel hetkel tõmbab hiigelsuureks paisunud
Päike Maa endasse. Hea uudis: see ei juhtu veel lähema 7,6 miljardi aasta
jooksul. Halb uudis: elu Maal lõppeb ammu enne seda.
Mis ootab meid ees, kui kliimasoojenemine
osutub tõesti tõeks?Live Science pani erinevate teadusuuringute ning ÜRO
valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli andmed kokku.
Astronoomid leidsid planeedi, mis jäi
püsima, kui tema kodutäht mullina paisus.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.