Kodutööde tegemine võib mõjuda tervisele
halvasti. Õhuvärskendajaid ja pihustatavaid puhastusvedelikke kasutades
suurendate oluliselt riski astma tekkeks, leidsid teadlased ajakirjas American
Journal of Respiratory and Critical Care Medicine avaldatud artiklis.
Varem avaldatud uuringud on kinnitanud riski koristajatel, kuid nüüd väidavad teadlased, et ohus on ka vaid korra nädalas põhjalikuma koristamise ette võtvad inimesed, vahendas Reuters.
Teadlaste sõnul on iga seitsmenda astmajuhu põhjuseks pihustatavad puhastusvahendid.
Astma on hingamisteede põletik, mille sümptomiteks on hingeldamine, õhupuudus, köha ja pigistustunne rinnus. Astma all kannatab üle maailma üle 300 miljoni inimese.
Teadlased uurisid üheksa aasta vältel kümnes erinevas riigis üle 3500 inimese, et leida võimalikku seost astma ja puhastusvahendite vahel.
Uuringust selgus, et sage puhastusvahendite kasutamine tõepoolest tõstab astma tekke riski. Mida sagedamini ja enam erinevaid pihusteid kasutades koristada, seda suurem on risk. Keskmiselt suurenes astmasse haigestumus regulaarselt koristamisega tegelejail 30–50 protsenti
Kõige suurem mõju oli õhuvärskendajail ja mööbli- ning klaasipuhastusvahendeil. Teadlased ei üritanud kindlaks teha astma tekke taga olevat bioloogilist mehhanismi.
Seotud lood
Õnneliku abielu saladus on selgunud. See
põhineb kolmel alustalal: truudusel, heal seksil ning pestud nõudel.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.