Trigon Capitali juhatuse esimees Joakim
Helenius leiab, et praegu tasuks investeeringutega oodata, parem aeg on 10-12
kuu pärast.
„Eesti on väga riskantne, sest oodata on majanduslikku langust. Praegu on targem investeeringuid vähendada ja likviidsusele rõhuda. Kui põhi läbitud, siis on hea kliima jälle soodsaid investeeringuid teha. Inimesed peaksid investeeringutega ootama järgmise aastani, oodata tuleks 10-12 kuud,” rääkis Helenius Tallinna Börsi investeerimismessil.
„Ärge võtke suuri laene praegu. Kui turud langevad, siis vähemasti kõik see, mis sa kaotad, on suhtelise oportunismi kadu, mis krahhiga kaasas käib. Investeerides konservatiivselt saad oodata paremaid aegu. Seda teen ka mina praegu,” hoiatas investeerimispankur.
Helenius rõhutas, et investeerida tuleks raha targasti, siis pole vahet, kas tegu on suure või väikse rahaga. „Kui sul pole palju raha ja sa pole spetsialist, peaksid kasutama asjatundja abi, et teha tarku investeeringuid,” lisas ta.
Helenius möönis, et ta pole täiuslik investor. AB Elukindlustus, ASA Kindlustus - loetles ta oma halbu investeeringuid. „Need olid halvad investeeringud, sest need ettevõtted läksid pankrotti halva juhtimise pärast. Iga investeeringu puhul on vaja olla ettevaatlik ja valmistuda pettumusteks,” rääkis ta.
Seotud lood
Hansapanga investeeringute juhtimise
divisjoni direktor Helo Meigas tutvustas tänasel pressihommikul Emori uuringut,
mille kohaselt on eestlaste säästud kahe aastaga kahekordistunud, samuti on
eestlased jõudnud arusaamisele, et kinnisvara pole ainus
investeerimisvahend.
Investeerimispankur Joakim Helenius leiab,
et Merko Ehituse maine säästmiseks peaks Toomas Annus ettevõtte nõukogu esimehe
kohalt taanduma.
Eesti Investorite Liidu juhatuse esimees
Heldur Meerits on ütleb, et tema end väikestest värinatest nagu praegu
aktsiaturul käimas on, ülearu häirida ei lase.
Rand Tuulberg Grupi nõukogu esimehe
Aivar Tuulbergi sõnul võivad investeerimispankur Joakim Heleniuse soovitust
mitte investeerida 12 kuu jooksul kuulda võtta need, kellele ta on autoriteet ja
kellel oma strateegia puudub.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.