Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul
mõjuvad riigi kavandatud aktsiisitõusud laastavalt kõigi eestlaste rahakotile ja
toidulauale röövides ka tallinlaste rahakotist sadu miljoneid kroone.
„Josingu (Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing- toim.) poolt on seega täiesti kohatu väita, nagu riigi aktsiisitõusud puudutaksid vaid alkoholi ja tubakat, mille puhul saab inimene nende tarbimist valida. Samuti on tema poolt täiesti küüniline esitada oma väiteid kontekstis nagu koormaks Tallinna vaid 200 miljoniline kanaliseerimise katteks teostatud hinnatõus linlaste rahakotti rohkem, kui riigi mitmemiljardilise mahuga järsud hinnatõusud," ütles Aas avaldatud pressiteates.
Aasa sõnul toob mootorikütuse aktsiisi kasv kaasa ju kogu tarbijahindade üldise tõusu. Nii elektriaktsiis kui ka kütuseaktsiisi tõus avaldab otsest mõju ka tavatarbija elektri- ja küttekuludele ehk eluasemekuludele.
"See tähendab, et linlase jaoks kallinevad tänu riigi rängale maksutõusule nii kütuse- ja eluasemekulud kui ka toidukorv," lausus Aas. "Kui Josing räägib avalikkusele sellest, et riigi hinnatõusud eestlase elu ei mõjutavat, siis on see kas ilmne asjatundmatus või avalikkuse sihilik eksitamine," ütles Aas.
Suurimat tulu saab riik mootorikütuse aktsiisi tõusust (1,6 miljardit krooni) ja ka ainuüksi elektriaktsiis toob riigile sisse täiendavalt 300 miljonit krooni.
Aas rääkis, et Tallinna linna kavandatud mõningase ühistranspordi piletihinna tõusust eeldatav "täiendav tulu" on kõigest 13,8 mln krooni (kasv 5,27%), seega on 2008. aastaks riigi poolt planeeritud aktsiisi(de) tõusuga Tallinnale kaasnevate kulude maht suurem kui piletihinna tõusust saadav tulu.
"Seega vaatamata piletihinna tõusule suurenevad tänu riigi maksutõusudele Tallinna linna väljaminekud elanikele ühistransporditeenuse tagamiseks üle 4 miljoni krooni," lausus Aas.