Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) uus juht
DominStrauss- Kahn plaanib koondada kuni 15% töötajatest võttes sellega ette
esimese märkimisväärse ringi vallandamisi peale IMFi loomisest 1945.aastal,
kirjutas Wall Street Journal.
IMFi 58aastane endisest Prantsuse rahandusministrist juht, kes on tuntud oma otsekohesuse poolest ütles: „See institutsioon töötab hästi, kui on tegemist pühendunud inimeste ja väga kõrge tasemega töötajaskonnaga, aga praegu on see kõigest bürokraatiamasin.“
IMF andmetel suudaks nad ¼ tekkinud 100 miljardilisest USA dollarilisest kahjust vähendada inimeste vallandamisega. Praegust 2634 töötajast koosnevat kollektiivi plaanitakse vähendada 300 või 400 positsiooni võrra. Strauss-Kahn kahtles, kas vabatahtlikest lahkujatest piisaks ning oli veendunud, et koondamine oli antud hetkel vajalik.
„See kõik oleks võimalik kui mul oleks seotus erinevate valitsustega,“ ütles Strauss-Kahn IMF sissetulekute tõstmise kohta ning lisas, et kui ei, siis ei ole temal midagi teha siin.
IMFi plaan töötajaid koondada tuleb otseselt uue juhi kavatsustest vähendada tekkinud defitsiiti.
Kokkuhoiu taga on otseselt Dominique Strauus-Kahn, kes püüab säilitada IMFi globaalsesse majandusse puutuvana, samal ajal kui arenevad riigid kasvavad tohutult ja omavad seejuures piisavalt reservi ning ei vaja IMFilt märkimisväärset abi.
Kokkuhoiupoliitika on ka osa strateegiast võita USA ja Euroopa plaan müüa osa IMFi kullavarast ja investeerida tulutoovatesse aktsiatesse.
Varasemalt, 1980. aastal, on IMF töötajate kärpimised jäänud umbes 20 inimese juurde.
Seotud lood
Rahvusvaheline valuutafond (IMF) andis
hoiatuse, et toiduainete hinnatõusu jätkudes ootab sadu tuhandeid inimesi
nälg.
Philip Schellekens Rahvusvahelisest
Valuutafondist (IMF) rääkis Eesti Panga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF)
seminaril, et finantskriisi jõuga takistamine vägagi kulukas.
Rahvusvaheline Valuutafond ehk IMF arvab,
et ühe Euroopa Liidu kiireima majanduskasvuga Eesti riiki ootab pehme
maandumine siis, kui valitsus piirab kulutusi.
Aktsiad USA börsidel langesid, sest
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatas majandusliku ebastabiilsuse eest.
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.