Toodang on esmakordselt üle 2003.a. USA
invasioonile eelnenud taseme, teatas Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA)
raport ja peab selle aluseks eelkõige paranenud julgeolekuolukorda riigis.
Toornafta toodang on olnud 2,3 mln barrelit päevas võrreldes selle aasta alguse 1,9 mln barreliga, vahendas BBC. IEA hoiatas siiski, et alles on oht rünnakuteks naftatööstuse objektidele.
Praeguse numbrite paranemise põhjusena näeb agentuur Põhja-Iraagi naftaleiukohtadest Türgi Ceyhani sadamasse viiva magistraalnaftajuhtme paranenud turvalisust. Viimastel aastatel on juhe sabotaažiaktide tõttu pikki perioode järjest rivis väljas olnud.
Iraagi tõestatud naftavarud on suuruselt Saudi Araabia ja Iraani järel maailmas kolmandal kohal. IEA ühendab endas maailma suurimaist naftatarbijaist riike.
Seotud lood
Iraan saavutas vastu Ameerika Ühendriikide
tahtmist lepingu Hiina ettevõttega Sinopec, et arendada nafta- ja gaasitootmist
hiiglaslikul Yadavarani naftaväljal.
Hansapank külmutas välisministeeriumi
ja finantsinspektsiooni korraldusel Valgevene naftafirma Belneftehim Baltic
OÜ arvelduskontod.
USA senat kiitis heaks 2008. aasta
riigieelarve, mis näeb ette 70 miljardi dollari eraldamist sõdadeks Iraagis ja
Afganistanis.
Kuigi Eesti naftatransiit on langenud 40%
ja majanduskasv aeglustub, usub Hansapanga vanemökonomist Maris Lauri, et hullem
on möödas.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.