Riik nõuab Werol Tehaste endiselt juhilt
Erki Aavikult 13,87 miljonit krooni, sest väidetavalt kaotas firma tema
taktikepi all raskustesse sattudes just nii palju hilisemast
erastamishinnast.
Werol Tehased müüdi eelmisel aastal Rein Kilgiga seotud ASile Pere 32 miljoni krooniga. Põllumajandusministeeriumi kantsleri vanemabi Indrek Grusdami sõnul arvutati aga 2004. aastal välja firma väärtus, mis oli erastamishinnast tublisti krõbedam ning sellest nõue tulenebki, kirjutas Postimees.
Weroli nõude aluseks eksjuhile oleks olnud tema ajal sõlmitud rapsiostu lepingud, millest paljud sõlmiti juba toona maailmaturuhindadest kõrgemalt ning hindade langemisel kaotas firma kümneid miljoneid. Weoli nõue Aaviku vastu oleks küündinud 53,78 miljoni kroonini, kuid siiani ei ole ettevõte seda esitanud.
Weroli endist juhti Erki Aavikut kahtlustatakse rapsi ülevarumises ja sellega Werolile kahju tekitamises, ASiga Biodisel lepingu sõlmimises, mis tõi Werolile kaasa enam kui saja miljoni kroonise kahjunõude, ning ühes kaasosalistega Werolist üle miljoni krooni kõrvaldamises.
Seotud lood
Tartu maakohtu Jõgeva kohtumajas algas täna
kohtulik uurimine endiste ASi Werol Tehased (WT) juhatuse liikmete Robert Närska
ja Helmo Hainsoo kriminaalasjas üleskirjutatud vara hoidmise nõuete rikkumise
süüdistuses.
Prokurör Marge Püss esitas tänasel
kohtuistungil Werol Tehaste endisele juhile Henn Ruubelile muudetud süüdistuse,
teatas kohus.
Weoli juhatuse endised liikmed Robert
Närksa ja Helmo Hainsoo on jätnud 10.aprillist kuni 29.maini 2006 kohtutäiturile
maksmata arestitud nõuete eest 5 780 000 krooni, mida kasutati AS Weroli Tehased
käibevahendina.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.