USAs, kus aktsiaturu avanemise eel käratas
Citigroup teate hiiglaslikust neljanda kvartali kahjumist, leidis USAs
tavakauplemise lõppemise järel börsidel uue löögi Intelilt, kes on jännis
käibeprognoosiga.
Citigroupi aktsia hind kukkus 7,3 protsenti, 26,94 dollarini. Vaatamata kahjumile ja kapitali kaasamisele eelisaktsiate vormis oli ehk halvim „üllatus“ panga soov kaitsta omakapitali dividendi kärpimise teel. See on iseäranis halb uudis konservatiivsetele investoritele, kes vaatavad seda, mitu kvartalit või aastat järjest on ettevõte suutnud dividende tõsta. Citigroupil on nüüd taas dividendiinvestorite jaoks uus algus, ehk varasem edulugu sai nullitud. Esimene linnuke läheb aga pangale kirja alles siis, kui dividendi taas tõstetakse.
Citigroup tõmbas langusega kaasa ka teised pankade aktsiad.
Inteli aktsia kukkus eile järelkauplemisel 14 protsenti., 19,50 dollarini. Ettevõte avaldas oodatust nõrgema käibeprognoosi.
S P 500 indeks langes 2,5 protsenti, 1380,95 punktini. Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 2,2 protsenti, 12 501,11 punktini. Nasdaq langes 2,5 protsenti 2417,59 punktini ja seda enne Inteli kasumihoiatuse mõju.
Seotud lood
The Arabian Business kirjutas täna, et
Ameerika suurpank Citigroup otsib araabiamaailmast erakordselt kiiret rahalist
abi. Kiirturgutust vajab ka Merrill Lynch.
Citigroup teenis oma 196aastase ajaloo
suurima kahjumi, kuna kandis 18 miljardi dollari väärtuses
rämpshüpoteekvõlakirjadega seotuid väärtpabereid maha, vahendas Bloomberg.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.