Valitsus võttis täna vastu
eluasemevaldkonna arengukava aastateks 2008-2013, millega soovib tõsta hoonete
energiatõhusust ning tagada elamupiirkondade mitmekesisus ja tasakaalustatud
säästva arengu.
"Eluasemepoliitika prioriteetiteks on omanike toetamine ja energiasääst", kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. "Mõistagi peab Eesti inimeste eluasemevaldkonna arendamine toimuma koostöös kohalike omavalitsuste ja kodanikeühendustega, nagu seda on korteriühistute liit ja omanike keskliit."
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud arengukava järgi jätkab riik eluasemelaenude riiklikku tagamist noortele peredele ja kõrgharidusega inimestele läbi sihtasutuse KredEx. Arengukava näeb ette seadustada toetused paljulapselistele peredele, vastava kodutoetusseaduse eelnõu on ministeerium juba ette valmistanud ja kooskõlastamisringile saatnud, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Eesmärgiga parandada eluasemete kättesaadavust ja kvaliteeti sätestab arengukava juurdepääsu tagamise eakatele ja puudega inimestele, kaardistab üürieluasemeturu ja toetab eluaseme omanikuks saamist. Eluasemefondi kvaliteedi ja energiasäästlikkuse tõstmiseks jätkab riik korterelamute põhikonstruktsioonide remonditööde toetamist. Samuti jätkatakse renoveerimislaenude riiklikku tagamist ning elamute energiaauditite läbiviimise soodustamist. Eluasemekeskkonna kvaliteedi tõstmiseks töötab ministeerium välja juhendmaterjalid.
Eluasemevaldkonna arengukava täitmiseks kulub 2008. aastal hinnanguliselt 343 miljonit krooni, sellest 130,9 miljonit krooni tuleb riigieelarvest. Aastateks 2009-2013 prognoosib ministeerium arengukava maksumuseks 2,2 miljardit krooni, millest osa tuleb Euroopa Liidu struktuurfondidest.
Seotud lood
Haridusministril Tõnis Lukasel on kavas
esitada valitsusele arengukava vene gümnaasiumides eestikeelsele aineõppele
ülemineku ained kuni 2011. aastani vahendab Eesti Päevaleht.
Tallinna volikogu otsustas eile algatada
vanalinna arengukava koostamise.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”