Presidendi initsiatiivina esitletud
pensionitõus annab 1. veebruarist Venemaal keskmiseks pensioniks 1731 krooni
kuus, kuid ka selle tõusu järel elavad pensionärid inflatsiooni arvestades
varasemast kehvemini.
"Lähiaastail teeme lõpu vaesusele pensionäride hulgas, tõstes keskmise pensioni üle elatusmiinimumi," on peatselt ametikohta vahetav Vladimir Putin oma sõnavõtus teatanud.
Pensioni kindlustusosa 12% tõus puudutab 36 mln inimest, keskmine pension (trudovaja pensija e tööpension) tõuseb tervishoiu- ja sotsiaalministeeriumi arvutusel 3739 rublalt 3961 rublale (vastavalt 1634 ja 1731 krooni), kirjutas lenta.ru. Muutuseks vajalikust 89 mld rublast 30 mld pensionikassas veel ei ole, see peab ametiisikute teatel tulema täiendavalt laekuvate maksudena töötasude tõusu arvel riigieelarve raha kallale minemata.
Eelmisel aastal pensioni kindlustusosa ei indekseeritud, inflatsioon oli samas 11,9%. Vaesemate elanike jaoks, kelle hulka kuuluvad ka pensionärid, mõjus inflatsioon tugevamalt. Toidukaubad, millel on madala sissetulekuga inimeste kuludes suurem osakaal, kallinesid enim ja seega on pensionäride elu läinud viletsamaks, kinnitavad ka mitmed Vene ajakirjanduses esinenud majandusasjatundjad. Rubla ostujõud erineb Venemaal regiooniti oluliselt. Pensionisüsteemis on tähtsal kohal ka eripensionid, näiteks isamaasõja veteranidele, regionaalsed koefitsendid jms.
Samal ajal on ministeerium tervishoiu kümne aasta arengustrateegias välja käinud ühtse sotsiaalmaksu tervishoiuosa maksumäära kahekordistamise. Sarnaselt Eestiga tasub töötajate brutopalkadelt arvestatud maksu tööandja. Alternatiivse rahaallikana nähakse riigieelarve panuse tõstmist mittetöötavate inimeste kindlustamisse, kuid ministeerium ise eelistab maksutõusu, on varem kirjutanud Vene meedia. Praegu on Venemaa tervishoiukulude osakaalult SKPs sarnasel tasemel Brasiilia ja Peruuga.
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin on
veendunud, et nafta, gaas ja elekter peavad kuuluma riigi kontrolli alla.
Maailmakuulus disainer Valentin
Judaškin esitles üleeile presidendile uusi sõjaväe vorme, vahendas
telekanal NTV.
Venemaa ja Bulgaaria allkirjastasid reedel
Sofias president Vladimir Putini ametliku visiidi käigus kokkuleppe gaasijuhtme
South Stream ehitamiseks, mis vähendab ELi toetatud alternatiivse
torujuhtmeplaani realiseerimise väljavaateid ning kindlustab Euroopa Liidu
sõltuvust Venemaa gaasist.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.