Konjunktuuriinstituudi uuringust selgus, et
enamikel Eesti elanikel kulub kodust alkoholi müüva poeni jõudmiseks kuni
kümme minutit.
Viiendik Eesti elanikke võib alkoholi osta kas oma kodu- või naabermajast, selgub konjunktuuriinstituudi koostatud aastaraamatust "Alkoholi turg, tarbimine ja kahju Eestis", kirjutas postimees.ee.
Viiendiku tarbijate jaoks asub lähim napsu müüv pood nende kodu- või naabermajas, kümne minutiga jõuavad lähimasse alkoholi müüvasse kohta 68 protsenti Eesti elanikest.
Tihedaim on alkoholi jaemüügivõrk suurtes linnades, kuid ka 2/3 maainimestest ei pea ostusoovi korral kulutama lähimasse alkoholi müüvasse kohta jõudmiseks üle 10 minuti.
Veerand küsitletutest arvas on alkoholi Eestis võimalik liiga kergelt saada, 70 protsendi arvates on see normaalselt kättesaadav.
Seotud lood
Tallinna volikogu seadis alkohoolseid jooke
müüvatele kauplustele tingimuse, et need joogid peavad alates 1.septembrist 2008
olema muudest kaupadest müügisaalis selgelt eraldatud.
Tallinna linnavalitsus kavatseb muuta
reklaamimaksu korda Tallinnas, rakendades alkohoolsete jookide välireklaamile
suuremat koefitsienti, mis tõstab alkohoolse joogi reklaami eksponeerimisel
reklaami maksumäära.
Eesti kange alkoholi tootjaid koondava
Alkoholitootjate Liidu andmetel müüsid tootjad käesoleva aasta esimeses
kvartalis ligi 3,4 miljonit liitrit kanget alkoholi, mida on 27% vähem kui aasta
tagasi samal ajal.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.