Täna sotsiaalpartnerite vahel peetud
läbirääkimised töölepingu seaduse eelnõu teemal lõppesid edukalt.
Sotsiaalministeeriumi, justiitsministeeriumi, ametiühingute ja tööandjate esindajad jõudsid eelnõu sisus kokkuleppele, teatasid ministeeriumid. Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul paraneb tänu uuele töölepingu seaduse eelnõule töötajate turvalisus ja väheneb bürokraatia. „Mul on väga hea meel, et peale pikki ja keerulisi läbirääkimisi jõudsime tulemuseni, millega kõik osapooled rahul on,” lisas ta.
Sotsiaalministeerium saadab eelnõu kooskõlastusringile järgmise nädala alguses. Eelnõu uues variandis on arvestatud läbirääkimiste käigus saavutatud kokkulepetega.
Justiitsminister Rein Lang tõdes, et uut töölepinguseadust vajab meie majandus täna nagu õhku. "Tuleb vabaneda kivinenud nõukogulikust arusaamast töötaja sotsiaalse kaitse osas," ütles Lang. Ta lisas, et töövõtja huvid on kaitstud mitte koondamistasude seadusega kindlustamise, vaid tasuva töökoha saamisega. Läbirääkimised tööõiguse uuendamise teemadel on kestnud üle aasta, eelnõu teksti on partneritega arutatud alates selle aasta jaanuarist. Eelmisel kohtumisel 9. aprillil saavutati kompromisskokkulepped pea kõigis eelnõu punktides. Tänasel, 23. aprilli kohtumisel arutati lahtiseks jäänud üksikud aga olulisi teemasid.
Seotud lood
Raskustesse sattunud ettevõtted jõuavad
tõenäoliselt enne pankrotti minna kui tööandjate olukorda leevendav
töölepingu seadus jõustub.
Leibur AS-i personalijuht ja jurist Kristi
Relvik ütles, et uue töölepinguseaduse plussideks on paindlikkus ja kaasaegsus
ning koondamishüvitise maksmine ühe kuu eest rõõmustab iga tööandjat.
ETV saates „Terevisioon“ väitsid
ametühingute juht Harri Taliga ja tööandjate keskliidu volikogu esimees Enn
Veskimägi, et uuest seadusest võidavad kõik.
Eesti ametiühingute keskliidu (EAKL) jurist
Tiia E. Tammeleht rääkis positiivsetest muudatustest töölepingu seaduses ja
eelnõu läbirääkimiste kommenteerimisel, et üks suurim võit oli kollektiivse
materiaalse vastutuse lepingu seaduse muudatus.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.