Õnne komponent ehk töö tervis ei ole
tänapäeval ainult sinu tool või laelamp, mis lauale valgust heidab, palju vähem
räägitakse töö katkestamisest kui väsimuse tekitajast, märkis karjääriekspert
Tiina Saar.
„Kõige suurem väsimuse tekitaja on katkestamised - telefon, MSN, meilid, koosolekud,“ rääkis
Äripäeva seminaril „Kuidas lõpetada töösuhtes korrektselt ja valutult“ esinenud karjääriekspert ja ajakirja Tööturg toimetaja Tiina Saar. Tema sõnul ei pane me ise ka tähele, kuidas meie aju ümberlülitumiste käigus ära väsib. Selle tulemusena võivad tekkida ägedus, neurootilisus, hajameelsus ehk kaob töö tervis.
Saare soovitus oli koondada koosolekud kõik ühele päevale ja puhata regulaarselt. Tema sõnul ei puhka tänapäeval inimesed regulaarselt. Ollakse liiga kramplikult kinni oma töös ja puhkus tähendab tihti vaid kaugtöö tegemist. „Eestis kahjuks ei olegi mõõdetud seda, mis on see inimestega teinud, ei teagi mis selle hind on.“
Õnne komponent on mingil määral individuaalsus - mahtumine töökohale kõigis oma rollides, julgedes eksida ja oma vigadest õppida ja kasvuruumile on elus koht.
Seotud lood
Elcoteq Tallinna personalijuht Ülle Matt
rääkis tänasel Äripäeva töösuhete lõpetamise seminaril, et koondamiste ja muude
muutuste juures tuleb vältida kuulujutte.
Karjääriekspert ja ajakirja Tööturg
toimetaja Tiina Saar rääkis Äripäeva töösuhete seminaril, et soovist tööandjale
meele järgi olla luuakse töösuhteid tihti valede abil.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.