Konkurentsiameti andmetel on kartellileppe
tuvastamisel ERGO ja If Eesti Kindlustuse vahel võimalik süüdlasi karistada
maksimaalselt 250 miljoni Eesti krooni suuruse trahvi või kuni kolmeaastase
vangistusega.
Konkurentsiameti konkurentsiteenistuse juhataja Kristel Rõõmusaare kinnitusel on menetlus alles algfaasis ja ta ei osanud öelda, millal tulemus selgub. Praegu käib juhataja sõnul tõendite kogumine ning piisavate tõendite saamisel edastatakse asi prokuratuuri ja seejärel kohtusse.
Küsimusele, kas kartellikokkuleppe kohta saabub konkurentsiametisse tihti kaebusi, vastas Rõõmusaar, et viimasel ajal isegi väga tihti.
Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Kaido Tropi sõnul puudutab kaebus ainult konkurentsiametit ja seega puudub finantsinspektsioonil igasugune pädevus selle küsimusega tegeleda.
Kindlustusmaaklerite liit kaebas konkurentsiametisse Eesti suured kindlustusseltsid ERGO ja If Eesti Kindlustuse, kahtlustades neid kartellikokkuleppes, kui seltsid ühel ajal liikluskindlustuse vahendustasusid järsult kärpisid.
Seotud lood
Kindlustusmaaklerite liit kaebas
konkurentsiametisse Eesti suured kindlustusseltsid ERGO ja If Eesti Kindlustuse,
kahtlustades neid kartellikokkuleppes ühel ajal liikluskindlustuse
vahendustasusid järsult kärpida.
If Eesti Kindlustus kinnitas, et
kindlustusmaaklerite liidu kartellikokkuleppe süüdistus on alusetu. "Me ei
ole sõlminud ühegi konkurendiga kartellikokkuleppet, ei ole teinud seda
minevikus ega kavatse teha ka tulevikus,” ütles If Eesti Kindlustuse
müügidirektor Artur Praun.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.