Keeleinspektsioon kontrollis Ida
Politseiprefektuuris ametnike eesti keele oskust juba neljandat korda, 112
politseiametniku suhtes algatati väärteomenetlus ja neile määrati hoiatus- või
rahatrahv.
Viimati tehti 2004. aastal ettekirjutus 184 politseinikule. Neist seitse (3,8%) on praeguseks täitnud ettekirjutuse täies mahus ja sooritanud kõrgtaseme eksami. 24 inimest (13%) on ettekirjutuse täitnud osaliselt sooritades kesk- või algtaseme eksami, seisab keeleinspektsiooni kodulehel.
Vahepeal on tööle asunud 44 politseiametnikku, kellest 12 valdab eesti keelt vajalikul määral. Kokku teostas keeleinspektsioon 228 kontrollakti ning koostas ettekirjutuse sooritada kõrgtasemel eksam 1. aprilliks 2009. aastal 117 politseinikule.
Lisaks teostas keeleinspektsioon järelkontrolli Narva Kutseõppekeskuses, kus 2005. aastal tehti ettekirjutus 66 õpetajale. Ettekirjutuse on täitnud ja eksami sooritanud 4 õpetajat. Ühtekokku koostati 85 kontrollakti, millest 74 sisaldab ettekirjutust sooritada eesti keele eksam 1. novembriks 2009. Neljakümne inimese suhtes algatati väärteomenetlus ja neile määrati hoiatustrahv.
Ajavahemikus 16. – 20. juuni 2008 kontrollis keeleinspektsioon keeleseaduse nõuete täitmist 22 asutuses ja äriühingus. Ühtekokku koostati 54 kontrollakti, neist 29 avalikus ja 25 erasektoris.
Seotud lood
Uus Ida politseiprefekt Aivar Otsalt
kavatseb kohtuda rahvastikuminister Urve Paloga, arutamaks Kirde-Eesti
politseinike keeleoskuse probleemi, sest keeleoskamatuse tõttu võidakse
vallandada 160 politseinikku.
Septembri lõpust oktoobri esimeste
päevadeni kontrollis keeleinspektsioon 16 asutust ja äriühingut, kus 13
töötajale tehti ettekirjutus viia oma eesti keele oskus vastavusse nõuetega.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.