Peagi börsilt lahkuva Saku Õlletehase
väikeaktsionärid kogunesid täna veel viimasele erakorralisele koosolekule.
Ligikaugu 40 väikeaktsionärist suurem osa olid eakamad inimesed, nii mõnigi
avaldas nördimust.
Koosolekul hääletati pea ühehäälselt viimaste aktsiate ostuhinnaks sarnaselt esimesele ülevõtmispakkumisele 194,06 krooni. See summa makstakse 7,6% aktsionäridele välja juhul, kui aktsia ei ole koormatud. Hüvitis kantakse üle alates aktsionäride üldkoosolekul vastuvõetud otsusest kuu aja jooksul.
Osa julgemaid aktsionäre väljendas pettumust ja nördimust, kuna nii mõnedki investeeringu teinud kaotasid raha, mõni lausa mõnikümmend krooni aktsia kohta. Ühele vanahärrale tundus Carlsbergi pakutav hind liialt väike, kuna tema olevat aktsia eest omal ajal maksnud tervelt 250 krooni. Nüüd aga kaotab aktsia pealt üle 50 krooni.
Saku Õlletehase nõukogu liikme Cardo Remmeli sõnul kaasnebki aktsiatega teatud risk. “Emotsionaalselt ma saan teist aru ja see, mida te tunnete, on õige, kuid aktsiatega kaasneb alati risk,“ sõnas Remmel mitme sõnavõtu kommentaariks, lisades, et kui oleks ettevõte, kellel läheks pidevalt hästi, oleksime kõik rikkad.
Sellele lisas õlletehase finantsjuht Inga Kuusik, et aktsionäridele pakutakse ülevõtmispakkumisega ligikaudu 400% kõrgemat hinda, kui oleksid aktsionärid saanud kasumi jaotamise teel. Aastate puhaskasumi jaotamisel oleks iga väikeaktsionär saanud aktsia pealt kõigest 41 krooni.
Kohale tulnud aktsionärid uurisid ka, kas müümine on kohustuslik, mille peale Saku Õlletehase jurist Sven Pakk sõnas, et mais said väikeaktsionärid valida, kas müüa või mitte. Nüüd, kus üle 90% väikeaktsionäridest on oma osa juba Carlsbergile müünud, on ka need ülejäänud mõni protsent kohustatud oma osad uuele omanikule müüma, kuna nii ütleb seadus. Samuti lisas Carlsberg Estonia varahaldur Aron Akesson, et varemalt lubas Carlsberg tõesti säilitada väikeaktsionärid, aga kuna enamik aktsionäre soovis siiski oma osakud ettevõttele maha müüa, ei näe Carslberg põhjust, miks Saku Õlletehas peaks 8% väikeaktsionäridega börsiettevõte olema.
Pärast ligikaudu tund kestnud koosoleku paluti veel viimased Saku Õlletehase väikeaktsionärid kõrvaltuppa, kus neid ootasid sümboolsed kingitused. Nii mõnigi vanahärra piidles sinist Saku paberkotti ja selle sisu hoolikalt, enne kui kingituse kaasa võttis. Üks julgelt esinenud ja uuest omanikust mitte nii vaimustautud olnud vanahärra lahkus aga koosolekult lausa kahe kinkekotiga.
Seotud lood
Saku väikeaktsionärid tunnistasid, et
ülevõtmispakkumise hind on madal ja ise nad ei müüks. On ka aktsionäre, kes ei
ole veel kuulnudki, et nad Saku aktsiatest ilma jäävad.
Saku Õlletehas esitas täna Tallinna börsile
aktsiate noteerimise lõpetamise taotluse sooviga oma aktsiate noteerimise
lõpetamiseks Tallinna börsipõhinimekirjas, teatas ettevõte börsile.
Saku Õlletehas kommunikatsioonijuhi Priit
Põikliku sõnul pööravad nad oma kodulehele suurt tähelepanu ja uus omanik hakkab
mõjutama ka veebis olevat.
Carlsberg tegi Saku väikeaktsionäridele
sama pakkumise, mis paar kuud tagasi. Carlsberg määras vähemusaktsionäridele
nende aktsiate ülevõtmise eest makstava õiglase hüvitise suuruseks 194.06 krooni
aktsia kohta, mis võrdub ülevõtmispakkumise ostuhinnaga.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?