Kanepi suitsetamine on vähem kahjulikum kui
alkohol ja tubakas, teatas Briti uurimisorganisatsioon, kutsudes
uimastipoliitikat tõsiselt ümber vaatama.
Eraannetustel põhinev Beckley Foundation, mille nõuandjateks on rida nimekaid Suurbritannia, aga ka teiste riikide teadlasi, väidab oma värskes raportis, et kanepi keelustamine ei avalda mingit mõju selle tarnevõrkudele ning keelu ainsaks tulemus on, et kanepisuitsejatest saavad keelu tagajärjel kurjategijad, kirjutas AFP.
„Kuigi kanepil võib olla negatiivne mõju selle kasutajate tervisele, sealhulgas vaimsele tervisele, on selle aine tekitatud kahju märkimisväärselt väiksem võrreldes alkoholi ja tubaka poolt tekitatud kahjudest,“ seisab fondi raportis.
Suurbritannia valitsus kavatseb kvalifitseerida kanepi nõrgemast C-klassi narkootikumist ümber B klassi. Sellesse klassi kuulub praegu näiteks amfetamiin. Eeskätt teeb valitsusele muret asjaolu, et kanepivines ringi liikuvate inimeste arv on selgelt suurenemas. Umbes 80 protsendil juhtudest on kanepikasutajate kinnipidamisel isikul tegu sedasorti vinese vaimse seisundiga.
Beckley Foundationi väitel on maailmas teada vaid kaks surmajuhtu, mis on seotud kanepi kasutamisega, seevastu tubakas ja alkohol põhjustavad ainuüksi Suurbritannias 150 000 inimese surma.
Raporti väitel on kanepi kahju peamiselt sotsiaalset laadi, selle põhjuseks on aine keelatud staatus, mis toob kasutajatele ja levitajatele kaasa vahistamisi ja vanglakaristusi.
Fondi hinnangul on võimalik ainult narkoturu parema korraldamise teel võimalik kaitsta noori palju tugevamatoimelisemate narkootikumide eest.
Kanep nimetati C-klassi uimastiks, kui peaminister oli Tony Blair. Juunis ametisse astunud Gordon Brown teatas, et kavatseb kanepi staatuse uuesti ümber vaadata.
Seotud lood
Legaalse kanepiga tegelevatel ettevõtjatel läheb USAs hästi ning kasumid tõusevad. Järjest rohkemates osariikides toimub legaliseerimine ning kanepitööstusest on saanud kõige kiiremini kasvav tööstus USAs, vahendab International Business Times.
Piisab vaid ühest pilgust joobnud
inimesele, et veenduda – alkohol omab ajule tugevat mõju. Segane kõne,
aeglustunud mõttetegevus ning ebatäpsed liigutused on tundemärgid, mille järgi
purjus inimesele on lihtne diagnoosi panna. Nende muutuste taga on alkoholi mõju
ajule.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.