Tänasest hakkab Venemaa valitsus börsil
tugioste tegema – ei keskpanga suured reservid ega valitsuse 200 miljardit
dollarit kriisiabi pole investoreid rahustada suutnud.
Venemaa börsilt on maikuu haripunktist haihtunud 615 miljardit dollarit, rehkendab agentuur Bloomberg. Indeksid on varisenud üle 60%. Et langust pidurdada, on börsil kauplemist septembri keskpaigast 13 korda peatatud, vahel isegi mitu korda ühe päeva jooksul. „See on farss,“ nurisevad investorid. „Börs käib kinni-lahti nagu käokell, see usaldust ei tekita,“ ütles UralSibi peastrateeg Chris Wafer.
Reedel teatas peaminister Vladimir Putin, et valitsus investeerib tänavu börsile kuni 6,7 miljardit dollarit ning teist niipalju tuleval aastal. „Vnešekonombank hakkab investeerima kodumaiste firmade aktsiatesse, mitte välismaiste,“ ütles Putin. Milliseid aktsiaid valitsus osta plaanib, Putin ei öelnud, kuid analüütikute arvates ilmselt esmalt suurte riigifirmade nagu Gazpromi, Rosnefti ja Sberbanki aktsiaid.
„Kui valitsus ostab aktsiaid tänastelt üliodavatelt tasemetelt, käituvad nad nagu iga pika perspektiiviga tark investor,“ kommenteeris otsust üks Londoni analüütik.
Loe lisa homsest Äripäeva ajalehest.
Seotud lood
Roseurobank saatis laenuklientidele välja
kirjad, kus palub neil leida 15. novembriks raha, millega maksta
ennetähtaegselt tagasi 30% hüpoteeklaenudest.
Venemaa riigiduuma kiitis heaks
seaduseelnõu, mis lubab riigi keskpanga raha laenudena ettevõtetesse
pumbata.
Venemaa rahandusministeerium korraldas taas
oksjoni, et anda pankadele riigikassa ülejäägist lühiajalist laenu,
vahendas RIA Novosti. Pangad said seekord 28 päevaks 16,2 miljardit
rubla.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.