Suurettevõtja Endel Sifi sõnul viitab
kiirenev langus tsükli põhja lähenemisele, mis omakorda annab põhjust mõõdukaks
optimismiks.
„Ma ei arva, et see päris põhi on. Aga kui vertikaalselt tuled, jõuad põhja varem,“ kommenteeris Siff 9,4% majanduse langust.
Siff väga pessimistlikult olukorda majanduses ei näe, sest halvad ajad tekitavad ka võimalusi.
„Olukord on nagu hulludel päevadel mitmes valdkonnas. Tuleb küsida endalt, kas saad seda lubada ja kas see on väärt seda. See annab võimaluse mõelda kriisijärgseks ajaks,“ kirjeldas Siff olusid. Näiteks tekitavad langevad ehitushinnad soodsa investeerimisvõimaluse, kui selleks ressurssi on.
Ettevõtja sõnul on Eestile kõige suurem oht, kui Skandinaavia pangad siit raha välja viivad. See löök oleks Eestile suurem kui pronksiööga tekitatud tagajärjed, lisas ta.
Siff ütles, et ka tema ettevõttes on inimesi koondatud, kuid samas investeerimisplaane pole seisma pandud, pigem vastupidi, kaalutakse neid isegi varem teostada. Vaja on leida vaid investeerimisobjekt, sest hinnad on soodsad, märkis Siff.
Sifi sõnul ei tee riik piisavalt, et kulusid kontrolli alla saada. „Probleem valitsuse võimekuses ja otsustusvõimes on tõsine. Meil ei vedanud kriisifaasis valitsusega. Probleem on kas peaministris, kes ei suuda (valitsust - toim) tööle rakendada või ministrite poliitilises valikus. Meil on rakendunud leninlik demokraatia, kus iga inimene võib hakata ministriks. Praegusel hetkel võib demokraatia selline tõlgendamine meid päris valusalt karistada,“ avaldas ettevõtja rahulolematust.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip näeb majanduse
kukkumise taga peamiselt ekspordi vähenemist, mis aga pole üllatav.
SEB analüütik Ruta Eier peab Läti SKP
tugevat langust eelmise aasta IV kvartalis halvaks uudiseks ka Eestile, sest
laias laastus oleme ikkagi ühes paadis.
Majandusekspert Heido Vitsur eelmise
kvartali SKP numbrit üllatavaks ei pea, aga oluline on küsimus, kuidas edasi
minna.
Premia Tallinna Külmhoone juhatuse esimees
Kuldar Leis ütles, et raskustes olevad kindlustusfirmad ei
pikenda enam kindlustusi Baltikumi ja Ida-Euroopa suunas.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.