Praeguses olukorras on kõige tõenäolisem,
et koalitsioonikaaslastega tülli pööranud sotsid vahetatakse valitsusliidus
välja Rahvaliidu vastu, pakkus Kuku raadio saates Keskpäevatund ettevõtja Rein
Kilk.
Sotsid on Kilgi ütlusel võtnud väga riiaka hoiaku reformierakonna suhtes. Ja teiseks selliste asjadega väljatulek nagu astmeline tulumaks, see näitab, et sotside poolt on teatav ukse paugutamine plaanis või ootus, et neile näidatakse see kandiline ava ruumis valitsuse istungi ajal kätte, rääkis ta. Isamaa ja Res Publica Liit on viimasel ajal lähenenud reformierakonnale, lisas ta.
Kui võrrelda olukorda valitsuse ümber kasiinoga, siis valiks Kilk enda sõnul muutuste žetooni. "Praegu on küll õhus tunda muutusi," märkis ta. "Tänases küll president Ilves oma intervjuus Päevalehele manitses lastel elektrikappi mitte näppima ehk valitsusremonti mitte tegema, aga teatavad variandid on siiski õhus," sõnas ta.
Kilgi ütlusel on üks tulevikustsenaarium, et sotsid lahkuvad ja jääb vähemusvalitsus – nagu oli ka Mart Siimannil tema peaministriks oleku ajal.
Järgmine variant on 50+1 ehk koalitsioon koos [keskfraktsioonist lahkunud] Jaan Kundlaga, kolmas võimalus aga IRL pluss reformirakond pluss rohelised, rääkis Kilk. Rohelised olid 2007 märtsis kaasatud ka esialgsetele koalitsiooniläbirääkimistele, lisas ta.
Kõige tõenäolisem on, et kutse tantsule saab Rahvaliit, ütles Kilk. Neil on kõige keerukamale kohale pakkuda kunagi Euroopa parimaks rahandusministriks valitud Aivar Sõerd, usun, et tal käed praegu täitsa sügelevad, lisas ta Keskpäevatunnis.
"Minu kuulujuttude järgi on Reiljani tiib valitsusse mineku vastu," analüüsis Kilk samas Rahvaliidu olukorda. Tema sõnul võiks Aivar Sõerd minna rahandusministriks ja Karel Rüütli keskkonnaministriks. "Huvitavalt ja ootamatult tõhusalt on end näidanud riigikogus ka Tarmo Mänd," lisas Kilk. Tema sõnul hindas peaminister Andrus Ansip varem Sõerdi tähelendu väga kõrgelt. "Ansip, Sõerd ja Lang olid omal ajal valitsuses ainsad, kes said aru, et Eesti Raudtee tagasiost on lollus ja koos selle vastu ka võitlesid. Nii et koostöökogemus on neil olemas," märkis Kilk.
Kui esmaspäeval valitsus jätkab samade erimeelsustega, siis võivad küll need stsenaariumid käiku minna, ütles BNSi juht Ainar Ruussaar. Tema sõnul on keskerakonna retoorika suunatud viimasel ajal mitte niivõrd koalitsiooni, vaid just Ansipi vastu. Umbes nagu Gruusias, et kui Saakašvili lahkub, on kõik korras, lisas ta.
Samas kolmas Kuku Keskpäevatunnis osaleja, Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi kahtles Rahvaliidu koalitsiooni kaasamises. Rahvaliit on nagu sitt saapa küljes, kui keegi tuppa astub, siis see kohtuasjade ja korruptsiooni hais hakkab kohe levima, selgitas ta.
Seotud lood
Rahvaliidule pole ametlikku ettepanekut
valitsusega liituda tehtud, kinnitas erakonna esimees Karel Rüütli.
Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor tõdes, et
maksude tõstmine on pigem 2010. aasta riigieelarve küsimus.
Sotsiaaldemokraadid on praegu valitsuses
väga tugevas positsioonis, ütles Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" ajakirjanik
Kalle Muuli.
Viimastel päevadel uuele tasemele jõudnud
verbaalne sõnasõda koalitsioonipartnerite vahel on tõstatanud küsimuse, kas
järgmisel nädalal on Eestis võimul sama koalitsioon või enam mitte, küsis oma
blogis Mart Laar.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.