Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Töölepingu seaduse muudatused jõuavad täiskokku
Riigikogu õiguskomisjon otsustas saata
valitsuse algatatud töölepingu seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise
seaduse eelnõu täiskokku ja pani paika menetlustähtajad.
Eelnõu on riigikogus esimesel lugemisel 9. juunil ning komisjoni ettepanek on esimene lugemine lõpetada. Seda ettepanekut toetas viis ja vastu oli neli komisjoni liiget. Eelnõu teine lugemine toimub 17. juunil ja kolmas lugemine 18. juunil.
Eelnõuga lükatakse edasi omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunutele töötuskindlustushüvitise maksmine kuni aastani 2013. Töötuskindlustushüvitis väheneb esimesel sajal päeval võrreldes 17. detsembril 2008 vastu võetud seadusega 70%lt 50%-le ning alates 101. päevast kuni 360. päevani 50%lt 40%le.
Samuti parandab eelnõu 17. detsembril 2008 vastu võetud seaduse sätete õigusselgust ja vähendab sellega mitmeti tõlgendamise võimalusi ning täpsustatakse öötööga seonduvat. Eelnõu kohaselt on võimalik kehtestada erisusi öötöö piirangutes vaid kokkuleppel töötajaga või kollektiivlepinguga.
Lisaks lükkab eelnõu kuni 1. jaanuarini 2013 edasi riigieelarvevahenditest lapsepuhkuse hüvitamise töötasu alammäära alusel ja isapuhkuse hüvitamise keskmise töötasu alusel.
Valitsus kinnitas töölepingu seaduse ja
sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu, mis jätab ära esialgu
plaanitud töötuskindlustushüvitise tõusu.
Rohelised tegid ettepaneku, et riigieelarve
ja töölepinguseaduse rahavajadused võiks katta ressursitasude ja fossiilsete
kütustega seotud keskkonnatasude kasvatamise arvelt.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu
fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles täna riigikogu ees ametiühingute miitingul
peetud kõnes, et sotsid kavatsevad lõpuni seista tööinimese õiguste
eest ega toeta töölepinguseaduse muutmist viisil, mis halvendab vaid ühe
osapoole – töövõtjate – olukorda.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.