Eurole üle läinud riikide rahandusministrite gruppi juhtiv Luksemburgi peaminister Jean-Claude Juncker ütles täna, et probleemidest hoolimata Kreeka pankrotti ei lähe ning saab hakkama ilma Euroopa Liidu abita.
„Välistan täielikult Kreeka riigi pankroti,“ ütles Juncker Euroopa Rahvapartei kohtumisel Bonnis. Ta möönis, et Kreeka eelarve on väga raskes seisus, kuid et riigi valitsus pingutab, et olukorda lahendada. „Kreeka valitsus rakendab nii lühiajalisi kui keskmise ja pikema perspektiiviga abinõusid, et eelarve tasakaalu saada,“ ütles ta.
Saksamaa kantsler Angela Merkel ütles, et ka täna Brüsselisse Ülemkogule kogunevad ELi 27 riigi valitsusjuhid arutavad tippkohtumise raames Kreeka olukorda. "Kui ühes riigis midagi juhtub, mõjutab see ka kõiki teisi," ütles Merkel. "Kui meil on ühine valuuta, on meil ka ühine vastutus," lisas ta.
Kreeka defitsiidiprobleem leiab lahenduse, ütles Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso.
Reitinguagentuur Fitch langetas teisipäeval Kreeka riigi reitingu tasemele BBB+ negatiivse väljavaatega, tuues põhjuseks riigi raskes seisus rahaasjad. See on esimene kord viimase 10 aasta jooksul, mil suur rahvusvaheline reitinguagentuur on andnud Kreekale A tasemest madalama reitingu. See seadis löögi alla nii pangandussektori aktsiad, võlakirjad kui euro.
Seotud lood
Kreeka järel võib Hispaaniast saada järgmine euroala riik, mille reiting langeb – turud kardavad, et Kreeka võlakirjad ja aktsiad löögi alla seadnud probleemid on levimas ka teistesse euroala riikidesse.
Valega euroklubisse trüginud Kreekale on kätte jõudnud tõehetk – euro ei ole vaid prestiižiküsimus.
Kreeka rahandusminister George Papaconstantinou ütles sel nädalal, et tema ei taha küll olla see rahandusminister, kes Kreekale Rahvusvaheliselt Valuutafondilt abi paluma läheb.
ELi Ülemkogul viibiv Andrus Ansip ütles, et Kreeka probleemid ei varjuta Eesti europüüdlusi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.