Finantskriisis kõige kõvemini vankunud Swedbank valmistub kevadiseks boonuste sajuks – Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet rehkendab, et boonused küünivad kuni 200 miljonile Rootsi kroonile hoolimata panga suurest kahjumist ja riigi abi kasutamisest.
„Seni oleme boonusteks kõrvale pannud umbes 400 miljonit Rootsi krooni. Kui palju neljandas kvartalis lisandub, on vara öelda. Kõike raha me muidugi välja ei maksa, kuna aastakahjumit tõttu saab nõukogu kogusummat vähendada,“ ütles lehele Swedbanki kommunikatsioonijuht Thomas Backteman.
Vähendamine ei tähenda aga boonuste maksmata jätmist, nentis Backteman, kuna töötajatega on olemas kokkulepped ja neist ei saa niisama mööda vaadata.
Svenska Dagbladet rehkendab, et kevadel võidakse välja maksta 100-200 miljonit Rootsi krooni, mida on kinnitanud ka allikad Swedbankist. Täiendavad 50-100 miljonit Rootsi krooni makstakse välja kolme aasta pärast.
See on väga suur raha pangas, mille kahjum küünib kümnele miljardile Rootsi kroonile, nendib leht. Riigi abiga on pank soodsalt laenanud 300 miljardit Rootsi krooni, samuti on aktsionäridelt kahel korral raha juurde küsitud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbank teatas täna, et ei maksa 2009. aasta eest oma töötajatele boonuseid, kui see ei lähe vastuollu töötaja töölepinguga.
Eile oma Briti kolleegiga pankade hiigelboonuste maksustamist arutanud Rootsi rahandusminister Anders Borg ei välista, et ka Rootsi võib - nii nagu Suurbritannia - boonused maksu alla panna.
Läti peaminister Valdis Dombrovskis kordas taas hoiatust, et riigi pangandusturul domineerivad Rootsi pangad riskivad kriisis majanduse toibumise lämmatada, kui nad oma laenukraane lahti ei keera.
Boonustest loobumine ja dividendimaksete peatamine on Rootsi pankades minevik. Sealsetes suurpankades küünivad boonused tänavu kokku ligi kuue miljardi Eesti kroonini.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.