Majandusteadlane Raul Eamets ütles, et kes suudab praegu oma turuosa laiendada, on pikas perspektiivis võidumees.
"Paljud märgid majanduses viitavad, et languse põhi on selle aasta talvega ära olnud ja vaikselt hakkab asi paremaks muutuma," rääkis ta.
"Kui kevadel tuleb positiivne hinnang eurotsooniga liitumise kohta, suureneb hüppeliselt välisinvestorite huvi Eesti vastu ja raha kaasamine välimaalt muutub tänasega võrreldes palju lihtsamaks," lisas Eamets. "Kellel oli korjatud piisav varu ja kes selle raske aja üle elas, selle jaoks on järgmine aasta paras aeg mõelda laienemisele. Kõigil on praegu raske ning kes esimesena suudab oma turuosa laiendada, on pikemas perspektiivis kindlasti võidumees."
Eamets soovitas siiski tururiske kainelt hinnata ja mitte üleliia ahneks minna, sest see võib vastupidi valusalt kätte maksta. Töötus püsib kogu 2010. aasta kõrge, seega on laienejatel vaba tööjõudu piisavalt saada.
"Kellel ei olnud piisavat rasvakihti, sellel on muidugi raske. Tal ei lähe majandusolukord ilmselt lahedamaks enne järgmise aasta teist poolt ehk sügist. Aga kuna kukkumine on olnud suur, võtab enne mitu aastat, kui me 2008. aasta taseme uuesti kätte saame," märkis ta.
Seotud lood
Ehitusfirma Nordecon Internationali juht Jaano Vink rääkis Äripäevale, et tänavu läheb ettevõtetel hingamine kergemaks, kuigi ehituses on veel ees rasked ja huvitavad ajad.
Swedbanki makroanalüütik Maris Lauri on seisukohal, et ettevõtluse jaoks on kõige hullem möödas ning kõige olulisemad otsused juba tehtud.
Heido Vitsur nimetas eelolevat aastat siseturu kahanemise ja välisturu aeglase taastumise aastaks.
Eelolev aasta tuleb ettevõtetele parem kui 2009, sest see on majanduse elavnemise alguse aasta, rääkis Eesti Konjunktuuriinstituudi juhtivteadur Leev Kuum.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?