Eile euro käibele võtnud riikide rahandusministreid ühendava grupi juhiks tagasi valitud Luksemburgi pea- ja rahandusminister Jean-Claude Juncker ütles eile, et tahab uue mandaadi ajal sisse viia rea muudatusi.
Muu hulgas tuleb põhjalikumalt läbi katsuda euroala liikmeks pürgivad riigid, ütles Juncker, viidates Kreeka praegustele suurtele probleemidele, mis kergitavad küsimusi juba kogu euroala tuleviku kohta.
Liikmeks pürgivad riigid „peavad endale aru andma, et see rännak võib olla üsna stressirohke, pingutused peavad olema tehtud pika perspektiiviga,“ tsiteeris Junckerit agentuur AFP.
Veel tahab Juncker eurogrupi liikmete vahel eelarvepoliitikas tihedamat koostööd ning karmimaid reegleid, mis tagaksid euroalal kehtivatest kriteeriumidest kinnipidamise. Samuti oleks vaja tõhusamat järelevalvet, et järk-järgult tasandada euroala sisemine tasakaalutus. Rahvusvahelisel areenil ja rahvusvahelistes organisatsioonides peaks aga eurogrupil olema üks ühine esindaja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Komisjoni täna avalikustatud
prognoosi järgi ei täida tuleval aastal eelarvekriteeriumi, mille järgi
defitsiit ei tohi ületada 3% SKPst, mitte ükski euroala 16 riigist.
Üleilmne finantskriis on välja toonud euroala sisemised puudused ja nõrkused, mis mõjutavad negatiivselt eelkõige euroala nn perifeeriariike, kirjutab ajalehe Financial Times kolumnist Martin Wolf.
Täna avaldatud värskes majandusprognoosis kirjutab Nordea pank Eesti europüüdlustest, et peab euroga liitumist aastal 2011 jätkuvalt võimalikuks, kuid edasilükkumise risk on suur.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.