Estiko Plastari juhataja Triin Anette Kaasik ei toeta kilekotimaksu, kuna täna mõjub igasugune maksude kehtestamine majandusele pärssivalt.
"Ei toeta, sest ei näe, et see algatus midagi lahendaks. Üldse on täna igasugune maksu kehtestamine majandusele kurjast," vastas Kaasik päevaküsimusele, kas toetad kilekottide maksustamist?
"Ma muidugi saan aru, et roheliste eesmärk on inimeste mugavust maksustada. Samas, kas keegi on mõõtnud, millise ökoloogilise jalajälje see maks kaasa toob, kui näiteks massiliselt kasvab paberkottide kasutamine," küsis ta.
"Teiseks, kas keegi teab, kui palju kasvab kilekoti maksustamise läbi näiteks prügikottide kasutamine, sest täna on poekott tihti ka prügikott. Kolmas mõte, et taaskäideldud kotil võiks olla väiksem aktsiis kui esmasel nn lukskotil," rääkis Kaasik.
Tema sõnul võiks pigem suunata energia sellele, et kasutatud kilekotid saaksid kokku kogutud ja taaskäideldud. Sellega saaks loodusele oluliselt enam kasu teha.
"Mis aktsiisi summasse endasse puutub, siis tänase kilekoti 1,5kroonise hinnaga võrreldes tundub see ülipalju. Seda enam, et kandekilekoti osa keskmises ostukorvis on pakendatud toitu arvestades tegelikult kaduvväike," sõnas Kaasik.
Autor: Katre Pilvinski, Rivo Sarapik
Seotud lood
Riigikogu kiitis 68 poolthäälega heaks valitsuse algatatud pakendiseaduse muutmise seaduse (358 SE), millega võetakse Eesti õigusesse üle nn kilekottide kasutamist piirav direktiiv.
Ma olen varem mõelnud, et miks kilekotimaksu pole kehtestatud, kuna inimene mõtleb asjadele rohkem, mille eest ta peab makse maksma, ütles Ökopoe Bioteek.ee OÜ omanik ja juht Kadri Kont-Kontson.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.