Endine Parex panga kaasomanik Valeri Kargin avaldas ajalehele Diena antud intervjuus kahetsust, et riigil pangaärisse siseneda lasi.
Kargin ütles, et niikui algas koostöö riigiga, algasid ka probleemid. "See oli meie kõige suurem viga, et hakkasime riigiga äri ajama, midagi neile avaldasime," kahetses ekspankur. "Päev pärast esimest jutuajamist riigiametnikega vähenes hoiuste maht pangas 50 miljonit latti (ligikaudu 1,1 miljardit krooni). Kui nõudsime garantiid, teatas Finantsturgude ja kapitali komisjoni juht Irena Kurmane, et pangast voolas välja miljoneid hoiuseid," meenutas ta.
Lisaks rõhutas Kargin, et nad ei saanud osaleda panga üleandmise lepingu koostamises, seda tegi advokaadibüroo Sorainen, alludes Finantsturgude ja kapitali komisjoni diktaadile.
Praeguse restruktureerimise käigus võivad eksomanikud Valeri Kargin ja Viktor Krassovitski kaotada allutatud kapitalina 52 miljonit latti (üle 1,1 mld kr)
Seotud lood
1. juulist eralduva nn hea Parexi juhatusse saab kolm praeguse Parex panga tippjuhti, vahendas rus.db.lv telekanalit LTV.
Läti Parex Banka, mille kollaps 2008. aastal sundis Läti valitsust IMFilt abi paluma, plaanib valitsusele järgmise seitsme aasta jooksul tagasi maksta 400 miljonit latti.
Parex banka tasus Läti keskpangale ennetähtaegselt 2,6 miljardi Eesti krooni suuruse laenu.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?