2009. aasta võimaldas tõestada, et väikeriigi majandus on suures sõltuvuses maailma majandusest, ütles Eesti Konjunktuuriinstituudi juhtivteadur Leev Kuum.
"Peaksime hoolega jälgima, mis toimub maailmamajanduses," jätkas Kuum majandusolukorra tutvustamist. Maailmamajanduse seisundit hindavad eksperdid praegu 3,6 punktile 9st võimalikust.
"Kukkusid kõige rohkem need riigid, mis on väga avatud ekspordi suhtes ja kus toimus enne buumi kiire areng. Valdav osa eksperte ütleb, et olukord on halb. Madala nõudluse tõttu pole uusi investeeringuid lihtsalt mõtet teha," sõnas Kuum. Samas usub valdav osa eksperte, et kuue kuu pärast on majandusolukord parem.
Ekspordi suurenemist ootab tervelt 74% Eesti Konjunktuuriinstituudi küsitletud eksperte.
Pole sugugi välistatud, et inflatsiooni kasvu ootused võivad tugevneda ja inflatsioon tõusta, lisas Kuum tänasel pressikonverentsil.
Seotud lood
E-Piima ja Eesti Piimaliidu juht Jaanus Murakas rääkis Äripäevale, et poliitikute pidevaid töökohtade loomise jutte kuulates tasub teada: mitmeid traditsioonilisi majandussektoreid toetades tekiks tunduvalt rohkem töökohti ja suureneks eksport tunduvalt kiiremini, kui riiklikult eelistatud kõrgtehnoloogiale panustades.
Eesti Konjunktuuriinstituudi juht Marje Josing ütles tänasel pressikonverentsil, et töötus jääb Eestis pikaks ajaks kõrgeks, kuna põhiharidusega inimestest programmeerijaid ei saa.
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) poolt küsitletud ekspertide hinnangul poole aasta pärast Eesti majandusolukord paraneb ja seda eelkõige tänu ekspordile ning soodsatele arengutele maailmas.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?