Euroalaga ühinemine polnud ainult parlamendi, presidendi või valitsuse soov ja siht, ütles president Toomas Hendrik Ilves.
"Tunnustan siin Eesti rahva mõistmist ja toetust, ilma milleta ei oleks olnud võimalik riigi majandusolukorra stabiliseerimine ega ka Euroopa Komisjoni ettepanek Eesti euroalaga ühinemiseks,” märkis ta.
Ilvese kinnitusel tervitab ta Euroopa Komisjoni tänases raportis sisaldunud hinnangut Eesti raha- ja majanduspoliitikale ning ettepanekut Eestile ühineda 2011. aasta 1. jaanuarist euroalaga.
"Euroopa Komisjoni ettepanek näitab, et komisjon peab kinni enda kehtestatud reeglitest ega tagane neist euroala tabanud probleemide ja pingete tõttu," kommenteeris president. "Usun, et reeglite järgimise põhimõttest lähtuvad ka kõik ülejäänud otsused, mis Eestit veel euro kasutuselevõtust lahutavad," lisas Ilves.
Presidendi hinnangul on konservatiivsed riigieelarve valikud, mida Eesti on viimastel aastatel teinud, parandanud oluliselt meie suutlikkust majanduskriisis tegutseda.
Seotud lood
Kuna lõplik eurootsus tehakse ELi rahandusministrite poolt teatavaks alles mõne kuu pärast, siis ei tohi Eesti end nüüd lõdvaks lasta, vaid peab hoidma konservatiivset rahapoliitikat, märkis IRLi esimees Mart Laar.
Euroopa Komisjon avalikustas koos hinnanguga Eesti valmisolekule euroga liitumiseks ka ettepanekud majandusalase koostöö tõhustamiseks euroala riikide vahel ning parema eelarvedistsipliini kindlustamiseks.
Loe, mida arvasid suurärimehed euro tulekust ja kuidas võib see nende edaspidist äritegevust ning elu mõjutada.
Kulusid tuleb ikka kokku hoida, ütles Eesti Panga president Andres Lipstok.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.