Europarlamendi saadik Ivari Padar tervitab Euroopa Komisjoni positiivset otsust, mis näitab, et euro tuleku nimel tehtud jõupingutused on lõpuks vilja kandnud.
"Eks hinge peal on kergendustunne. Suur töö hakkab lõpule jõudma. On põhjust tunda tõelist töörõõmu," kommenteeris Padar äsja avalikuks saanud Euroopa Komisjoni raportit, mis tunnistas Eesti euroküpseks.
"See on oodatud ja loogiline hinnang, sest põhineb objektiivsetel andmetel. Alates 2008. aastast tehtud töö riigi rahanduspoliitika tugevuse nimel on toonud meid täna siia, kus me peamegi olema," rääkis ta.
Eelmise rahandusministri kinnitusel on päevselge, et euroalaga ühinemisest Eesti ja tema inimesed võidavad. "Eurol on praegu küll rasked ajad, aga pole kahtlustki, et meie majandus hakkab töötama samas rütmis Põhjamaade ja Euroopa omaga ning varem või hiljem kahaneb vääramatult ka tööpuudus," sõnas Padar.
"Naljaga pooleks võib öelda, et kergem on ka isiklikus plaanis. Memmed ei pea nüüd enam tulema murega, et pojakene, helista ette, kui kroon devalveeritakse," märkis ta.
Padari sõnul ei maksa unustada, et euro teel tuleb astuda veel mitmed olulised sammud. Euroopa Komisjoni ja Euroopa Keskpanga seisukohtadele järgnevad poliitilised arutelud, mis kestavad juuli alguseni. "Kutsun kõiki europarlamendi saadikuid, valitsust, välis- ja rahandusministeeriumi sellesse protsessi panustama. Nüüd tuleb minna eduka lõpuni," lausus ta.
Seotud lood
New Yorgi ülikooli professor Nouriel Roubini usub, et Kreeka ja teised nõrgalt majandatud riigid on sunnitud loobuma eurost viie aasta jooksul.
Kulusid tuleb ikka kokku hoida, ütles Eesti Panga president Andres Lipstok.
Euroalaga ühinemine polnud ainult parlamendi, presidendi või valitsuse soov ja siht, ütles president Toomas Hendrik Ilves.
Kreeka taustal mõjub Eesti eurokõlbulikkus eriti tugeva ja väärtusliku signaalina meie arenguvõimekuse kohta, kirjutas Riigikogu liige Andres Herkel oma ajaveebis.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.