Venemaa föderaalne antimonopoolne teenistus, siseministeerium ja prokuratuur kontrollisid kolme suurimat tatra hulgimüüjat, vahendas Lenta.
Milles kontroll seisnes, konkurentsiametnikud ei täpsustanud. Tänavu augustis volitas prokuratuur kohalikke konkurentsiameteid tatratootjaid ja -kaupmehi kontrollima, et tuvastada hinnakokkulepet ja tatratangu järsu kallinemise põhjusi.
Septembri algul avaldas Venemaa statistikaamet Rosstat andmed, mille kohaselt on tatar aasta algusega võrreldes kallinenud 96%. Enne seda avaldas Rosstat, et 45 Venemaa regioonis kallines tatar rohkem kui 1,3 korda.
Hinnatõusu on siiani põhjendatud peamiselt suvise põuaga, mis hävitas kolmandiku prognoositavast saagist. Kevadel loodeti, et tänavu koristatakse 90 miljonit tonni tatart, kuid augustiks langes saagiprognoos 60-65 miljoni tonnini. 15. augustil kehtestas Venemaa vilja väljaveokeelu, mis toimib vähemalt 31. detsembrini.
Septembri algul süüdistas Venemaa president Dmitri Medvedev tatra hinnatõusus spekulante. "See on spekulatsioon. Keegi lasi lendu jutu, et saaki pole. Hirmu kruvitakse üles," sõnas ta.
Seotud lood
Venemaa Altai krai tatrakasvatajad tõstsid kahe viimase nädalaga hindu 40%, 15 000-16 000 rublani tonnist, vahendas ajaleht Kommersant.
Ehkki juunist alates tõusid nisutarnete futuuride hinnad rohkem kui poole võrra ja maisifutuurid kallinesid 35%, on teravilja hinnad möödunud nädalaga mõnevõrra stabiliseerunud.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.