Toomas Annus esitas konverentsil "Äriplaan 2011" enda versiooni sellest, kuidas ta sattus kriminaaluurimise alla. Annuse tõde oli jahmatav. Tema versiooni järgi sai kogu asi alguse ühe kaitsepolitseiniku kättemaksust, mille ajendiks oli selle töötaja isa lahkumine Riigi Kinnisvara juhi kohalt. See politseiametnik suutis algatada kriminaalasja juhtumi kohta, millega Annus enda väitel polnud üldsegi seotud. See ametnik suutis kohtult kaubelda välja loa Annuse salajaseks jälitamiseks ja pealtkuulamisest hargnes lõpuks maadevahetuse protsess.
Kui Annuse jutt vastab tõele, siis on kapo, prokuratuuri ja kohtu tegevuses suuri puudusi. Kujutage ette - ühe politseiametniku isikliku kättemaksu tulemusena on altkäemaksu võtmise süüdistusega praegu kohtupingis kaks endist ministrit ja altkäemaksu andmise süüdistusega seoses Baltimaade suurima ehituskontserni suuromanik Toomas Annus. See ei ole võimalik.
Või kui on võimalik, siis peaks julgeolekuasutuste juhtide pead lendama. Aga ei lenda, sest kui Annusele "süütuid kannatusi ja tagakiusamist" põhjustanud asutuste juhid said sõna, siis hakkas Annuse tõde mõranema.
Annus ei tulnud Äripäeva konverentsile seetõttu, et tahtis aidata kaasa meediafirma äriedule. Tal oli oma eesmärk, mis aga ei täitnud, sest lisaks tema esitatud tõele andis Äripäev võimaluse ka vastaspoolele kommentaariks.
Seotud lood
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.