Riigikogu keskerakondlasest liikme Aivar Riisalu sõnul on sigadus, kui keegi otsustab ligipääsu piiranguid rikkuda oma positsioonist tulenevalt.
„Kui mingitele asjadele on pandud ligipääsu piirangud, siis on need piirangud ka põhjendatud," lausus Riisalu.
Riisalu suhtub igal juhul negatiivselt WikiLeaksi. Eriti juhul, kui see sigadus toob endaga kaasa kannatusi kellegi või veel hullem näiteks inimohvreid.
Riisalu arvates WikiLeaks kindlasti nõrgestab ühiskonda, sest on olemas asju, mis pole avalikkusele arutamiseks.
„Reeglina need asjad, mis ei ole arutamiseks, puudutavad turvalisust maailmas tervikuna, puudutavad mingisuguseid eesmärke, mis peaksid ühiskonda paremaks muutma. Kui keegi otsustab nende pealt lihtsalt raha teenida, siis leian, et need inimesed on ära teeninud kõige karmimat karistust,“ kommenteeris Riisalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Parlamendi liikme Indrek Tarandi sõnul pole võimalik WikiLeaksi ajakirjandusliku refereeringu põhjal midagi ühiskonda nõrgestavat tuvastada. Keskkonna turvalisuse puudustele viitab Wikileaks aga küll ning turvalisuse puudumine on tõsine probleem.
Meie järgmiseks sihtmärgiks saab olema üks USA pank, kinnitas intervjuus Forbesile USA saatkondade sisedokumendid avalikustanud WikiLeaksi juht Julian Assange.
ALSO Eesti tegevdirektori Anti Kuiva hinnangul on olnud WikiLeaksis informatsiooni levitanud meeste käitumine argpükslik ja ta ei mõista, mis on olnud paljastuse mõte.
Ameerika DNS-operaator EveryDNS.net tegi seda, mida temalt oodati - blokeeris möödunud nädalal lõplikult Wikileaksi domeeni.
Inseneri- ja arhitektuuribüroo Amhold ASi ja Euroopa juhtiva ventilatsiooniettevõtte Lindab ASi pikaajalise koostöö tulemusena valmis hiljuti Jõelähtme valda Iru külla tühjale jäätmaale Trumpfi fiiberlasertehnoloogia võimekusega tootmiskompleks.