PowerPoint. See on tõeline innovatsioon pärast koopamaalinguid, valgusvarju abil tehtud käekujundeid ja grafoprojektorit, kuid siiani on tunne, et PP-presentatsiooni koostamisel keeratakse vint tihti üle. PP-esitlust koostama hakates tunnevad end kõik kunstnikena, kuid vähestel on asi käpas.
Olen kohanud kümneid inimesi, kes pehmelt öeldes vihkavad PP-esitlusi, sest nende arvates oma jutu täienduseks on slaidide näitamine kasutu tegevus, hulga jõulisem on haarata kuulajaskonda vaid oma jutuga. Kõlab huvitavalt, kuid kahjuks suudavad masse haarata vaid üksikud elukutselised kõnelejad ja riigipead ning paljude väljapääsuks on PP-presentatsioon või hunnik loovust.
Paar soovitust.Esiteks, ära näe illustratiivse materjali lisamisega liiga palju vaeva. Kui sinu ettevõtte põhitööks pole graafiline disain, siis unusta veebist leitud tasuta fotopankade illustratsioonid - neid on varem kasutatud tuhandetes esitlustes ja igal korral on see olnud läbikukkumine.
Teiseks, mõtle, kas saaksid sõnalist poolt toetada muu kui PP-esitlusega? Nt üks tuntud tööriistade valmistaja loobus viimasel hetkel PP-presentatsioonist. Ta asetas auditooriumi ette lauale kaks trelli - ühe enda firma ja teise konkurendi oma. Esitluse ajal hakkas ta mõlemat trelli osadeks lammutama, et tõestada enda toote üleolekut. Loov lähenemine töötas ning pealtvaatajad olid vaimustunud. Alati ei peagi midagi ekraanile näitama.
Autor: Lauri Levo
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”