Aasta lõpus sai võlgadest räsitud Keskerakond toreda jõulukingi peamiselt Venemaal ja Ukrainas äri ajavalt Hillar Tederilt, kes annetas Tallinna võimuparteile 500 000 krooni. Nädal varem maksis Teder sama summa IRLile.
Tederi ettevõttele Ühendatud Kapital kuulusid Tallinna sadamas Admiraliteedi basseini äärsed kinnistud, mille hoonestamist tuli vastavalt linnavõimu eest võetud kohustusele alustada hiljemalt 1. novembril 2010 ning hoonestada need hiljemalt 1. novembriks 2016.
See kohustus läks üle uuele omanikule, kui kinnistud ostsid kohtutäituri korraldatud enampakkumisel Tederi tuttavate firma DeltaMax Group.
"Kui hoonestamist ei ole alustatud tähtaegselt, on ebatõenäoline, et ehitised valmivad tähtaegselt. Linn kujundab lähiajal seisukoha, kuidas jätkata lepingust tulenevat õigussuhet, sh võimaliku hoonestustähtaja pikendamise osas," teatas linnavalitsus novembri alguses.
Keskerakond kogus aasta viimase dekaadiga annetajatelt kokku 2,14 miljonit krooni. Suurima panuse summa kokkusaamisel andsid lisaks Tederile veel riigikogu liikmest bussiettevõtja Arvo Sarapuu 108 000, Kostel Gerndorf ja Hendrik Hansen 100 000krooniste rahasüstidega ning erakonna peasekretär Priit Toobal 86 000 krooniga.
Erakonna esimees Edgar Savisaar annetas 7725 krooni, tema eksabikaasa Vilja Savisaar-Toomast aga 25 200 krooni.
Kokku annetati Keskerakonnale mullu 4,54 miljonit krooni. Lisaks saadi pärandusena Arnold Kivissarele kuulunud osa kinnistust, mille väärtuseks hinnati 1,46 miljonit krooni.
Teder annetas ka Isamaa ja Res Publica Liidule nii kolmandas kui neljandas kvartalis 500 000 krooni.
Seotud lood
Mullu IV kvartalis kogus Isamaa ja Res Publica Liit annetustena 2,1 miljonit krooni. Sellest pool miljonit andis peamiselt Venemaal ning Ukrainas äri ajav Hillar Teder, kes sama suure annetuse tegi ka III kvartalis.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.