IRLi piirkondade juhid teevad erakonna kihutustööd sisuliselt riigi raha eest, sest IRL otsustas vormistada partei piirkondlikud aktivistid oma ministrite ja maavanemate nõunikeks, kirjutab Postimees.
Ehkki palka saavad need inimesed riigilt, teevad nad ka pärast nõunikukohale asumist edasi sedasama parteitööd, mida ennegi.
IRLi pressiesindaja Rauno Veri ei näinud riigi palgal olevate parteisõdurite töös probleemi. "Päeval teevad nad oma põhitööd ning piirkondade kontaktisikuteks olemine tähendab seda, et näiteks õhtul pärast tööd korraldavad nad ka koosolekuid ja ajavad erakonna asja," ütles ta.
Veri tunnistas, et erakonna palgalt võeti piirkondade kontaktisikud maha siis, kui IRLil tekkisid rahalised raskused.
Seotud lood
Kui Isamaa ja Res Publica Liidu sellist tegevust hukka ei mõisteta ja see jääb vaid valimiseelseks diskussiooniks, siis võimendatakse veelgi poliitilist allakäigutreppi, millel erakonnad juba mõnda aega trambivad, rääkis politoloog Ivar Tallo.
Kuigi Reformierakond kinnitas, et nad ise IRLi meetodeid ei kasuta, leiab Reformierakonna peasekretär Kristen Michal, et see, kuidas asju aetakse on iga erakonna enda otsustada.
Mida arvavad sotsiaaldemokraadid Postimehes ilmunud loos „IRLi valimiskampaania vedajad saavad palka riigilt“ kirjeldatud käitumisest ja kulude kokkuhoidmise viisist?
Politoloog Tõnis Saarts leiab, et praegune olukord, kus Reformierakond võib võtta riigikogu valimistel 40 protsenti häältest, on erandlik. Põhjuseks pakub ta, et erakond on tekitanud inimestele mulje, justkui polekski sellele erakonnale alternatiivi.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.