Talveperioodil saab BTA Kindlustus rohkem taotlusi vigastuste hüvitamiseks kui sügisperioodil. Talvel saadud traumadest on ülekaalus luumurrud, nihestused, venitused, ajupõrutused.
Talverõõmude nautimisel – suusatades või laskudes mäest lumelaua, kelgu või täispuhutava alusega – saadavad vigastused moodustavad ligikaudu 30% „talvetraumadest”, teatas kindlustusselts. Enamasti on tegu luumurdude, nihestuste, venituste, aga samuti ka külmumiste ning peatraumadega.
BTA Kindlustuse Eesti filiaali juhataja Olavi Laido ütles, et ehkki talv on kahel viimasel aastal olnud Eestis eriti sobiv selleks, et tegeleda kõikvõimalike talvespordi aladega, toimuvad suuremal osal juhtudest õnnetusjuhtumid mitte näiteks suusaradadel, vaid igapäevases elus, libastudes halvasti puhastatud kõnniteedel ning saades sageli väga tõsiseid vigastusi.
"Enam kui pool traumadest saadakse talvel just nimelt sel moel. Võrdlemisi väike arv on põhjustatud katustelt kukkunud lume või jääpurikate poolt. Sellegipoolest peab märkima, et just sellisel moel saadud traumad on kõige raskemad," sõnas ta.
Laido soovitas, et enne kui talvel samm astuda, peab olema palju tähelepanelikum, kuna vast sadanud lume all võib peituda „elav” jää. Eriti tuleks olla tähelepanelik majast väljumisel, et mitte libastuda jäätunud majalävel, mis on üks kõige sagedasematest traumade põhjustest.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.