Rimi kauplustes algatatud struktuurimuudatused toovad paljudele töötajatele kaasa palgalanguse, mis erinevalt Rimi esindajate väidetest ulatuvad mõne ametikoha puhul 160 euroni, kinnitas teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühing.
Rimi töötajaid esindava Eesti teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühingu esimehe Elle Pütsepa sõnul on Rimi rikkunud protsessi käigus seadusest tulenevat kohustust teavitada töötajaid eelseisvatest muudatustest, mis mõjutavad töötajate sissetulekut ja töökorraldust, ning ei ole töötajatega ega ametiühinguga võimalike lahenduste leidmiseks pidanud läbirääkimisi, vahendas Delfi.
“Rimi töötajad kutsuti ükshaaval välja ning neilt nõuti koondamise ähvardusel kohest nõustumist palgalangetusega. Enamikel teenindustöötajatel toob uus leping kaasa töökohustuste kasvu, materiaalse vastutuse ja kahetsusväärselt suure palga languse,” ütles Pütsepp.
“Lihameistrite töötasu langes 65-160 eurot, staažikate letitöötajate töötasu 20-55 eurot. Rimi väitis, et paljudel töötajatel töötasu hoopis tõsteti, aga meile teadaolevatel andmetel said teenindajatest paarikümne eurosendise palgatõusu vaid kassapidajad. Palgatõusu osaliseks said seega valdavalt kõrgemate positsioonide töötajad,” kirjeldas ametiühingujuht Rimis toimuvaid ümberkorraldusi.
Pütsepp avaldas muret, et jaekaubanduskettide hinnasõda hakkab järjekordselt nõudma ohvreid töötajate palkade näol.
Seotud lood
Päev enne vabariigi aastapäeva pani Rimi oma pikaajalised töötajad valiku ette – kas kirjutada uuele sissetulekut kärpivale töölepingule alla või minema minna.
Kuigi teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühingu hinnangul on Rimi rikkunud seadusest tulenevat kohustust teavitada töötajaid eelseisvatest muudatustest, mis mõjutavad töötajate sissetulekut ja töökorraldust, väidab ettevõte ise vastupidist.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.