Haruldasi muldmetalle tootva AS Silmet tegevjuhi David-James O’Brock - Kaljuvee sõnul on nende Jaapani äripartnerid hetkel vabatahtlikult tööl ja aitavad koristamisega oma naabreid.
„Siiamaani on kõik korras ning inimesed on terved. Elu on läinud neil väga ebamugavaks, kuna rongid ei liigu,“ kommenteeris O’Brock Jaapani olukorda.
O’Brocki sõnul on äripartnerid öelnud, et praegu nad ei näe toodangu müügi vähenemist. „Nad proovivad tööd teha nii nagu alati aga võib tekkida selline olukord, et lähima paari nädala jooksul nad ei saa töötada. Hetkel nad on kõik vabatahtlikult tööl ning samuti aitavad naabreid koristamisega ja muu abi osutamisega,“ lausus O’Brock.
O’Brock märkis, et nad pole pidanud eksporti nädalavahetusel peatama. „Meie materjal läheb konteineriga mere peal ja läheb umbes kuu aega selle jõudmisega,“ rääkis O’Brock. Ta lisas, et nende äripartnerid vaatavad pikkaajaliselt ette, et kui täna ei ole materjali vaja aga järgmine või ülejärgmine kuu on, siis nad suhtlevad ning tellivad materjali ette.
ASi Silmet jaoks on Jaapan oluline turg, sest kolmandik haruldasest muldmetallist kasutatakse just seal.
Seotud lood
Credit Suisse hindab Jaapani katastroofi arveks 123-131 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti.
AS Liviko juht Janek Kalvi rääkis, et maavärina käigus kukkusid neil Tokyos asuvas tütarettevõtte kontoris riiulid alla, kuid suuremat kahju ei olnud ning Kalvi lubab äritegevust Jaapanis jätkata.
Toyota Balticu müügi- ja turundusjuhi Raigo Kaseorgi sõnul ei mõjuta Jaapani sündmused neid otseselt, sest autod, mida nad müüvad tulevad peamiselt Euroopast.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”