Põlissoomlased ei kavatse toetada Portugali abipaketti, teatas partei esimees Timo Soini.
Soini lubas otsust kolmapäeval ka parlamendis põhjendada, vahendas ERR.
Soini sõnul ootavad peale soomlaste selgitusi ka teised Euroopa ning isegi Aasia riigid ja USA.
Ühendriikide ning Saksa ajakirjandus avalikustas hiljuti fakti, et abi paluval Portugalil on tegelikult suured kullavarud.
Soome parlamendi komisjon langetab Portugali abipaketi kohta otsuse kolmapäeval, Soome osa paketist on veidi üle miljardi euro.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome parlamendivalimistel kolmandaks suurimaks parteiks kerkinud põlissoomlased on valitsust moodustava Koonderakonna liidrile Jyrki Kaitainenile teada andnud, et ei toeta abipaketi eraldamist Portugalile, Soomele lisakohustuste võtmist ega euroalale püsiva stabiilsusmehhanismi loomist, vahendas agentuur STT.
Portugal on jõudnud Euroopa Liidu ja IMFiga kokkuleppele 78 miljardi euro suuruses abipaketis, mis vältab kolm aastat.
Portugal, kolmas euroala riik, kes saab Euroopa Liidult ja IMFilt laenu, peaks müüma oma kullavarud, leiab Euroopa Parlamendi liige Frank Schaeffler.
Slovakkia euroeksperdid manitsevad Soomet, et riik ei teeks Portugali abistamisest keeldudes sarnast viga nagu Slovakkia, mis ei olnud läinud aastal nõus Kreeka abipaketis kaasa lööma.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.