USA president Barack Obama ütles ka oma sõna sekka Euroopas Kreeka võlgade võimaliku restruktureerimise üle käivas debatis, märkides, et USA-le oleks see laastav, kui võlakriis kasvaks Euroopas üle kontrollimatuks pankrottide ahelaks.
Neid mõtteid väljendas Obama ühisel pressikonverentsil Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga, kes on kodumaal suure surve all, et Kreeka uues abipaketis osaleksid ka riigi erasektori laenuandjad, kirjutas Financial Times.
Obama kiitis Saksamaa juhtrolli euroala võlakriisile lahenduste otsimises, kuid näis pigem toetavat Euroopa Keskpanga seisukohta, mis pelgab, et Kreeka võlgade restruktureerimine võiks vallandada uue finantskriisi.
„Ameerika majanduskasv sõltub sellele teemale mõistliku lahenduse leidmissest,“ ütles Obama. „Meile oleks see laastav, kui Euroopas vallanduks kontrollimatu pankrottide ahel, kuna sellest käivituks terve rida järgmisi sündmusi.“
Seotud lood
Saksamaa parlament võttis täna vastu soovitusliku iseloomuga otsuse, mis toetab Kreekale lisaabi andmist üksnes tingimusel, et selles osalevad ka Kreeka võlausaldajad erasektorist ning IMF.
SEB ökonomisti Hardo Pajula hinnangul mõjutab Kreeka võlakriis Eestit eelkõige peamise ekspordipartneri Rootsi kaudu.
Euroopa pangandusjärelevalve pole suutnud panku sundida oma puhvreid tugevdama, nii et pangad peaksid vastu, kui mõni riik oma kohustustega hätta jääb, ning see muudab Kreeka võlakriisile lahenduse leidmise keerulisemaks, kirjutab Bloomberg.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble on läkitanud oma kolleegidele kirja, milles annab teada, et selleks, et Saksamaa Kreeka uues abipaketis kaasa lööks, peavad lahenduses osalema ka Kreeka võlausaldajad.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.