Välisminister Urmas Paet ei soovinud vastata küsimusele, kas eestlaste vabastamise eest tuli maksta, öeldes napilt, et kuid kestnud ühisoperatsioonidel on alati omad kulud.
Paet ei soovinud samuti öelda, kelle tingimustel eestlasted vabastati. "Toimus nii, et seitse inimest on elu ja tervise juures," ütles Paet "Aktuaalse kaamera" erisaates.
Paeti sõnul oli pantvangide üleandmine rahumeelne. Aga kuna paljud ühisoperatsiooni aspektid on riigisaladusega kaitstud, ei ole võimalik kõiki detaile avaldada, rõhutas minister.
Paet sõnas, et natuke vara on öelda, kas eestlasi oli neljakuulise vangistuse jooksul halvasti hoitud.
Röövijate kohta märkis minister, et tegemist on kuritegeliku grupeeringuga.
Paeti sõnul toimub praegu vabastatud eestlaste arstlik läbivaatus Beiruti Prantsuse saatkonnas ning organiseerimine, et mehed jõuaks nii kiirelt kui võimalik koju.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse pressikonverentsil, et eestlaste vabastamisel tegid kõige rohkem tööd välisministeeriumi inimesed ja eriteenistus, aga ka eriteenistused, justiitsministeerium ja prokuratuur. Pantvangide vabastamisele kaasa aidanud välisriikide nimekiri on pikk, kuid eraldi tõi Ansip välja Prantsusmaa ja Saksamaa.
Prantsusmaa suursaadik Liibanonis Denis Pietton ütles, et tema riik osutas seitsme Eesti kodaniku vabastamisel logistilist ja diplomaatilist abi, vahendasid ERR Uudised.
Välisminister Urmas Paet kinnitas pärast Liibanonis röövitud eestlaste vabastamist, et mehed päästeti operatsiooni käigus, kuid ei avaldanud täpsemaid detaile, kirjutasid ERR Uudised.
Liibanoni televisioon näitas täna varahommikul vabastatud eestlasi.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.