Prantsusmaa suursaadik Liibanonis Denis Pietton ütles, et tema riik osutas seitsme Eesti kodaniku vabastamisel logistilist ja diplomaatilist abi, vahendasid ERR Uudised.
"Prantsusmaa osutas selles juhtumis logistilist ja diplomaatilist abi, kuna Eestil ei ole Liibanonis saatkonda," ütles Pietton ajakirjanikele pärast kohtumist Liibanoni välisminister Adnan Mansouriga, vahendas portaal nowlebanon.com.
Suursaadik avaldas heameelt, et tema riik sai Eestile Liibanonis abiks olla juhtumis, mis täna jõudis õnneliku lõpuni.
Ka Pietton kinnitas, et seitse eestlast on praegu Prantsuse saatkonnas ning nende tervislik seisund on hea.
Liibanonis röövitud seitse Eesti jalgratturit pääsesid vabadusse täna varahommikul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ütles valitsuse pressikonverentsil, et eestlaste vabastamisel tegid kõige rohkem tööd välisministeeriumi inimesed ja eriteenistus, aga ka eriteenistused, justiitsministeerium ja prokuratuur. Pantvangide vabastamisele kaasa aidanud välisriikide nimekiri on pikk, kuid eraldi tõi Ansip välja Prantsusmaa ja Saksamaa.
Välisminister Urmas Paet kinnitas pärast Liibanonis röövitud eestlaste vabastamist, et mehed päästeti operatsiooni käigus, kuid ei avaldanud täpsemaid detaile, kirjutasid ERR Uudised.
Liibanoni televisioon näitas täna varahommikul vabastatud eestlasi.
Välisminister Urmas Paet ei soovinud vastata küsimusele, kas eestlaste vabastamise eest tuli maksta, öeldes napilt, et kuid kestnud ühisoperatsioonidel on alati omad kulud.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“