Sampo Panga tegevjuht Aivar Rehe ütles Delfile, et euro kui valuuta kokkukukkumine kuulub paanikamaigulisse populismi.
"Pealkirjad ja emotsionaalsed sõnumid on need, mis müüvad. Selge on, et euroalal eksisteerivad probleemid, mis vajavad kiireid ja kõikehõlmavaid lahendusi, aga euro kui valuuta häving või kokkukukkumine kuulub paanikamaigulisse populismi," ütles Rehe euro saatust kommenteerides.
Rehe sõnul võib juhtuda, et mõni riik on sunnitud ikkagi eurotsoonist lahkuma. "ELi riikide nii poliitilised kui ka rahandusliidrid loovad pingelises olukorras lahendusi, et tagada usaldus rahaturul. See võib päädida mõne riigi lahkumisega eurotsoonist, kuid rahaliit ise jääb püsima," rääkis ta.
Seotud lood
Ajaloos on kõik rahasüsteemid, mis pole millegagi tagatud lõpetanud ajaloo prügikastis, märkis Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming.
Saksamaa tööstusettevõtete konföderatsiooni endise juhi Hans-Olaf Henkeli arvates peaksid tugevamad riigid liidust lahkuma ja looma uue valuuta.
Kreeka riigijuhid arutasid selle aasta alguses juristidega riigivõla saneerimist ning Kreeka lahkumist eurotsoonist, väidab kõnealuse riigi ajaleht Eleftherotypia.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.